ATLETISME – Nora Taher -CAI Petromiralles- sots campiona d’Espanya Promesa en Triple Salt – Guillem Carner, Bronze en 1.500 m.ll.

 

Cinc atletes del C.A.Igualada Petromiralles, van participar dissabte i diumenge passats al 34è Campionat d’Espanya Sub-23 en Pista Coberta de Salamanca, entre els atletes estatals capdavanters nascuts els anys 1997-1998-1999. Els atletes anoiencs assoliren 2 medalles, 1 d’Argent i 1 de Bronze i 3 posicions de finalista, amb una brillant actuació global, i preparant alguns la seva participació al Camp. d’Espanya Absolut del proper cap de setmana a Antequera.

 

Van sobresortir el sots campionat d’Espanya Promesa assolit per Nora Taher en el Triple Salt, amb 12,87 m. i el Bronze en els 1.500 m.ll. masc. assolit per Guillem Carner, amb 3’56”01, després d’entrar 2n en la s/f. corresponent, amb 3’59”82.  Nora Taher era també 4ª en el Salt de Llargada, amb un millor intent de 5,76 m.

Naima Ait Alibou era 5ª a la final dels 1.500 m.ll., amb 4’42”29, després d’imposar-se en la 1ª s/f., dissabte, amb 4’42”25. Abdelhakim Hamid era 7è a la final dels 3.000 m.ll., amb 8’46”19, assolint també plaça de finalista.

Anna Asensi era 5ª en la seva s/f. dels 60 m.ll. amb 7”90, assolint un “crono” de 7”96 en la s/ classificatòria  inicial, i tenia l’infortuni d’esser desqualificada en la sèrie classif. corresponent dels 200 m.ll. (art. 163.3a).

– Club Atl. Igualada –   


ATLETISME – Theo Ruiz – CAI Petromiralles – Bronze en Triple Salt al Camp. de Catalunya Sub-20 Indoor

 

L’atleta del C.A. Igualada Petromiralles Theo Ruiz, va assolir la medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Junior (Sub-20) en Pista Coberta, de diumenge passat a Sabadell.

Hi participaren 4 atletes del C.A. Igualada Petromiralles, assolint 1 medalla de Bronze i diversos llocs de finalista en les proves respectives.

Sobresortiren les actuacions de Theo Ruiz, 3er i Bronze en Triple Salt amb 12,29 m., i 6è en Salt de Perxa, amb 4,30 m.

Marina Suria era 5ª en els 1.500 m.ll., amb  5’14”03, i  Oriol Castells era 8è a la final dels  200 m.ll.  amb 23”02, amb 22”98 en s/f., i participava també en els 60 m.ll., entrant 4t. amb  7”31, no accedint a la final corresponent.  Sergi Santamaria era 9è en els 1.500 m.ll. masc., amb 4’18”62.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Marc Sánchez – CAI Petromiralles – 3r en Salt d’Alçada al Meeting Internacional de Catalunya en PC

 

L’atleta del  C.A. Igualada Petromiralles Marc Sánchez, va assolir un gran 3er lloc en la  prova del Salt d’Alçada masc. corresponent al Meeting Internacional d’Atletisme de Catalunya, que amb organització de la FCA es va dur a terme el dimecres 06/02 a Sabadell.

Marc Sánchez era 3er en el Salt d’Alçada masc. amb 2,14 m., primer atleta estatal, en la prova dominada per Luis Castro – Puerto Rico – seguit del veneçolà Eure Yañez.

Van sobresortir la quarta millor marca mundial indoor de sempre en els 1.500 m.ll. fem. amb 3’59”08, assolida per l’etíop  Genzebe Dibaba, i el rècord de Catalunya d’Esther Guerrero – New Balance – en els 800 m.ll. amb 2’01”46, entre altres grans actuacions  i registres.

– Club Atl. Igualada –

 


ATLETISME – 2 Marxadors del CAI Petromiralles, al Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta del Vendrell

Diumenge passat, la vila tarragonina de El Vendrell acollia als participants al 87è Campionat d’Espanya de Marxa Atl. en ruta individual i per Federacions, per a les diferents categories.

Hi van participar els marxadors del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet Laura Giménez, 27ª en els 10 Km. marxa Sub-18 fem. amb 1h. 01m. 08 seg. i el Veterà Rubén Piñol, 11è absolut al Campionat estatal dels 50 Km. marxa, amb 5h. 00 m. 40 seg. amb una destacada actuació global.

Els guanyadors absoluts dels 50 Km. marxa foren Marc Tur (P. Sta. Eulàlia) i Raquel González  – F.C. Barcelona – que amb 4h. 11m. 01 seg. assolia un nou Rècord d’Espanya de la distància.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – L’equip Sub-18 fem. del CAI Petromiralles, 5enes al Campionat de Catalunya de Relleus en PC

 

Dissabte passsat, es van dur a terme a Sabadell la fase classificatòria del Campionat de Catalunya de Relleus de les categ.  Sub-14 i Sub-16, i també les classif. i Finals en categ. Sub-18, en Pista Coberta.

Hi prengueren part 5 equips del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet,  amb una molt destacada actuació global.

Va sobresortir l’actuació de les Sub-18 fem. de 4 x 400 m., 5enes. a la final amb l’equip format per Marcela Solé – Mariona Rodríguez – Berta López i Júlia Solé, amb 4’15”72, i 3eres a la s/f. corresponent amb 4’17”90.

En categ. Sub-14 fem. de 4 x 200 m., eren 2es. de la 8ª s/f. l’equip format per Mar Buchaca – Aya Boulbayem – Alba Cerro i Carlota Mollà, classificant-se per a la final amb 1’55”20, 2n millor registre global.

En categ. Sub-16 fem. de 4 x 300 m. eren 1eres. de la 3ª s/f.  l’equip format per Carla Bisbal – Andrea Gil – Francina Massagué i Judit Navarro, classificant-se  per a la final amb 2’57”59, 3r millor registre global.

En categ. Sub-14 masc. de 4 x 200 m., eren 3ers de la 1ª s/f. l’equip format per Rubén Sánchez – Jan Targa – Marc Sendra i Hamza Zeroual, amb 1’56”64, el que no els donava l’accés a la final.

Els masc. Sub-18 del CAI eren 4ts de la 3ª s/f. de 4 x 400 m., amb l’equip format per Eduard Guzmán – Adrià Cambero – David Muñoz i Gerard Farré amb  3’39”16, el que no els donava el passi a la final.

 

– Club Atlètic Igualada –  


ATLETISME – 3 podis per als atletes del CAI Petromiralles al Camp. de Catalunya Màster de Llançaments d’Hivern

 

Els 2 atletes del C.A. Igualada Petromiralles, van assolir un total de 3 podis diumenge passat, en la seva participació al 2n Campionat de Catalunya Màster de Llançaments d’Hivern disputat a les pistes de Sta. Coloma de Gramenet.

El debutant amb el CAI Javier García, era campió de Catalunya M-40 en el Martell, amb un millor intent de 38,50 m.

Josep Mª Lagunas era sots campió  en Martell Pesat M-40, amb 9,62 m.,  i 3er i Bronze M-40 en Disc,  amb 34,98 m.

– Club Atlètic Igualada –

 

 


ATLETISME – Atletes del CAI Petromiralles a la Mitja Marató de Barcelona

                                

Diumenge, es va dur a terme la 29ª edició de la E-Dreams Mitja Marató de Barcelona, sobre els

21.097 m. habituals, i que va comptar amb la participació d’uns 17.000 corredors, entre ells

destacats atletes del fons català i internacional.

Es van imposar Erik Kiptanui – Kenia – amb 1h. 01m. 04 seg. i Roza Dereje – Etiòpia – amb 1h.06m. 01 seg.

Hi participaren un total de 20 atletes, triatletes del CAI Triatló i membres del CAI Popular,  del C.A.

Igualada Petromiralles, sobresortint la 378ª posició d’Antonio Martinez – 4t en categ. M-50 – amb

1h.17 m. 24 segons.

Aquests foren els registres i ordre d’arribada dels corredors del CAI Petromiralles participants:

 

378è Antonio Martinez – 1:17:24

623è – Rafael Laguna – 1:20:14

774è – Carles Riba – 1:22:35

980è – Carles Grifé – 1:23:47

1355è – Iván Valiente – 1:26:27

1591è – Jordi José B. – 1:28:07

1759è – Jordi Domènech – 1:27:00

1631è – Jordi Moreno – 1:28:24

– Robert Rey – 1:31:02

2609è – David Armengol – 1:33:19

3007è – Ritxi Segura – 1:34:42

– Francina González – 1:35:01

– Toni Martinez – 1:36:53

7440è – Jaume Farrés – 1:50:53

7513è Noel Moreno – 1:56:34

10011è – Jordi Riba – 2:04:28

14745ª – Georgina Franquesa – 2:15:26

14747ª – Maite Martí – 2:15:25

14748ª – Antonia Esteller – 2:15:25

15596ª – Dolors Prat – 2:32:23

 

– Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – 6 podis per al CAI Petromiralles al Camp. de Catalunya de Cros – l’equip Sub-14- fem. – Carla Bisbal i Riduan Boulbayem, Campions de Catalunya

 

Els i les 81 atletes del C.A. Igualada Petromiralles, protagonitzaren diumenge al matí una excel·lent actuació en la seva participació al 100è Campionat de Catalunya de Cros individual i per equips disputat conjuntament amb el 40è Cros de Vic -Trofeu Pere Casacuberta, a la Zona Esportiva de Vic.  Uns 2.000 atletes van possibilitar una magnífica matinal de Cros, en la què es va homenatjar també als campions/es històrics del Cros català, com Carles Castillejo, Carme Valero, Rosa Morató, Josep Molins, etc.

Els anoiencs assoliren un total de 6  podis al Campionat català de Cros: l’equip Sub-14 fem. del CAI Petromiralles/Jocnet es proclamaven campiones de Catalunya, i Riduan Boulbayem era el guanyador S-18 individual. Carla Bisbal era la guanyadora Sub-16 fem. individual, categ. en la que foren sots campiones per equips, mateixa posició que l’equip Sènior masc. del CAI,  mentre Naima Ait Alibou era sots campiona Sub-23 in- dividual, classificant-se alguns conjunts en posicions d’accés al Camp. d’Espanya de Cros per clubs.

 A més, els Sub-18 masc. foren 4ts per equips, mateixa posició que les Sub-18 fem., molt aprop dels podis corresponents.

L’equip Sub-14 fem. del CAI Petromiralles/Jocnet, Campiones de Catalunya – Carla Bisbal Campiona S-16 – Riduan Boulbayem, Campió Sub-18 –

Les Infantils fem. (S-14) del CAI Petromiralles/Jocnet eren campiones de Catalunya amb 87 punts, entrant Clara Enrich 13ª amb 10’19”, 23ª Aya Boulbayem amb 10’34”, 25ª María Pomés amb 10’36”, 26ª Carlota Mollà amb 10’36”, 40ª Paula Cambero amb 10’49”, 45ª Laia Alonso amb 10’57”, 97ª Berta Camprubí amb 11’53”,101ª Jana Planell amb 12’05”, 105ª Vinyet Gumà amb 12’13”, 129ª Ares Giménez amb 13’24”, i 130ª Maroua Ayyad amb 13’31”, sobre 2.500 m.

Carla Bisbal era campiona de Catalunya Cadet, amb 12’00” sobre 3.250 m.,essent sots campiones de Catalunya per clubs Sub-16 amb 67 punts, entrant 10ª Anna Quero amb 13’07”, 23ª Aina Eberle amb 13’36”, 33ª Francina Massagué amb 13’58”, 34ª Mar Planas amb 14’06”, 57ª Andrea Gil amb 14’37”, 62ª Judit Navarro amb 14’41” i 117ª Alba López  amb 17’56”.

Riduan Boulbayem era campió de Catalunya Sub-18 masc. amb 19’11”, entrant 14è Roger Suria amb 20’03”, 24è Cesc Lacueva amb 20’38”, 25è Gerard Farré amb 20’41”, i 46è Jan Bisbal amb 22’00” sobre 5.750 m. de cursa, essent 4ts per equips amb 64 punts.

L’equip Sènior masc. del CAI assolia el sots campionat de Catalunya, entrant 9è Abdennasser Oukhelfen amb 31’11” sobre 9.550 m., seguit de Lahcen Ait Alibou, 17è amb 32’14”, entrant 25è Abderrazak Samaoui amb 33’06” i 77è Jose D. Morales amb 33’06”, retirant-se Albert Moreno per indisposició.  Ayoub Ouchbab era 19è Sub-23 en la mateixa cursa, amb 37’05”, retirant-se Antoni Vázquez per indisposició. L’atleta de La Sansi Mourat El Bannouri era el Campió català Absolut.

Naima Ait Alibou era sots campiona de Catalunya Sub-23 amb 38’19” sobre 9.550 m., i Marina Suria era 6ª en categ. Sub-20 fem. amb 23’15”, sobre 5.750 m.

Sheila Avilés era 9ª Absoluta amb 37’50” en la prova gran fem. dominada per Míriam Ortiz – A.A. Catalunya -, sobre 9.550 m. de cursa.

Oriol Alonso era 10è en Sub-14 masc. amb 12’08” sobre 3.250 m., entrant 106è Camil Elias amb 14’41”, 110è Rubén Sánchez amb 14’55”, 141è David Checa amb 15’43” i 154è Eric López amb 16’49”.

Ayoub Ait Addi era 13è en categ. Sub-20 masc. amb 27’21”, entrant 22è Sergi Santamaria amb 28’22”, sobre 7.650 m. de cursa.

Les Sub-18 fem. eren també 4es per equips, entrant 15ª Anna Torras amb 18’02”, 16ª Júlia Solé amb 18’04”, 23ª Marcel·la Solé amb 18’33”, 24ª Carla Alemany amb 18’43” i 26ª Berta López amb 19’00”, sobre 4.400 m. de cursa.

Martí Paín era 16è en Sub-10 masc. amb 5’46” sobre 1.350 m., seguit d’Iker Pérez, 49è amb 6’10”, entrant 50è Guillem Llorach amb 6’11”, 77è Albert Fernández amb 6’37”, 88è Kilian Busquets amb 6’43”, i 112è Guim Marimon amb 7’12”.

Berta Ferrús era 37ª en Sub-10 fem. amb 6’24” sobre 1.350 m., entrant 57ª Elia Martinez amb  6’43” i 68ª Berta Márquez amb 6’54”.

Martina Llorach era 42ª en Sub-12 fem. amb 8’35” sobre 1.950 m., entrant 67ª Carla Pomés amb 8’49”, 79ª Helena Aguilera amb 8’59”, 108ª Laura Van Daalen amb 9’24”, 111ª Laia Cerro amb 9’26”, 135ª Jana Viladoms amb 9’54”, 145ª Berta Ollé amb 10’10”, 146ª Marta Van Daalen amb 10’11”, 150ª Natàlia Enrich amb 10’16”, i Mar Vila.

Outmane El Aggari era 57è en Sub-12 masc. amb 8’12” sobre 1.950 m., 64è Youssef Ayyad amb 8’18”, 70è Pau Sala amb 8’20”, 77è Xavier Nogales amb 8’25”, 80è Alex Guillén amb 8’27”, 92è Marc Salisi amb 8’34”, 93è Roc Usón amb 8’35”, 147è Aleix Sánchez  amb 9’24”, ”, 155è Aitor Campos amb 9’34”, 175è Oriol Casanellas amb 9’57”, 180è Adrián Gamez amb 10’05”, 182è Jan Marimon amb 10’07” i 197è Guim Casanellas amb 10’40”.

Jan Solà era 59è en Sub-16 masc. amb 17’30” sobre 4.400 m., entrant 67è Mohamed Ayyad amb 17’43”, i 122è Joel Giménez amb 19’59”. 

Club Atlètic Igualada


ATLETISME – Rubén Piñol – CAI Petromiralles -, Bronze M-45 al Camp. de Catalunya Màster de Marxa, a Viladecans

El marxador Veterà del C.A. Igualada Petromiralles Rubén Piñol, va assolir el Bronze en categ. M-45 al Campionat Català Màster de Marxa en 10 Km. disputat conjuntament amb l’individual i per equips de Promoció, i el 27è G.P.  de Marxa Atl. Ciutat de Viladecans.

Rubén Piñol era 3er i Bronze en categ. Master – M-45, amb 53’40” per cobrir els 10 Km. de recorregut.

Berta Márquez era 6ª en categ. Sub-10 fem. amb 6’28” sobre 2 km. de cursa, seguida d’Erin Conesa, 18ª amb 7’33”.  Marc Aguila era 11è en Sub-14 masc., amb 19’05” sobre 3 km. de cursa.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Jordi Y. Matsuoka -CAI Petromiralles- 3er en Llargada al Meeting de Luxemburg

L’atleta  del C.A. Igualada Petromiralles Jordi Yoshinori Matsuoka, va participar dissabte passat en la prova del Salt de Llargada corresponent al Miting Internacional Indoor de Luxemburg, que   va comptar amb la participació de destacats atletes internacionals.

Jordi Yoshinori Matsuoka era 3er en la prova del Salt de Llargada, amb un salt de 7,41 m. assolit en el seu únic intent, per problemes físics.

– Club Atlètic Igualada –