11 medalles pels atletes del CAI als campionats catalans benjamí, aleví, infantil i cadet

El passat cap de setmana, en doble Jornada de dissabte, a Tarragona, i diumenge, a Vic, es van dur a terme les proves corresponents a la Jornada final dels Campionats de Catalunya de les categories benjamí, aleví, infantil i cadet masculí i femení, amb organització del Gimnàstic de Tarragona, el C.A. Vic i la Federació Catalana d’Atletisme. 

Entre una participació multitudinària, hi competiren un nombrós grup d’atletes del C.A.Igualada Petromiralles classificats en les Jornades prèvies de Gavà, assolint un total de 11 medalles:  3 d’Or,   5 d’Argent, i 3 de Bronze, en una magnífica actuació global dels joves atletes anoiencs.

Cal ressaltar les molt destacades posicions assolides pels atletes del CAI Petromiralles en la puntuació global dels i les Alevins i Benjamins, 5ens entre 53 i 41 clubs participants respectivament, dels i les Infantils, 6ens entre 57 clubs, i dels i les Cadets, 10ens entre un total de 38 clubs participants. La Jornada de tarda del Campionat Cadet de Vic, es va suspendre per les inclemències meteorològiques, pendent de completar.

Infantils masculí i femení – 5 medalles pels atletes del CAI Petromiralles –

Pel que fa a les Infantils femenines, van sobresortir les grans actuacions de Jana Roca, Campiona de Catalunya – Or – en 1.000 m. Obstacles, amb 3’27"58, de Berta López, 2ª i Argent en els 1.000 m.ll. amb 3’13"69, i de Laia Moix, 3ª i medalla de Bronze en Salt d’Alçada amb 1,49 m., a més de 4ª en Salt de llargada amb 4,70 m..

Marta Garrido era 4ª en Javelina amb 25,15 m. i 10ª en Pes amb 8,48 m., Laia Resa era 5ª en 1.000 m.ll. amb 3’20"95. Tatiana Lago era 8ª en Martell amb 29,89 m., i 9ª en Disc, amb 19,62 m.. Laia Planas era 11ª en 3.000 m. marxa, amb 18’59"41.  Isabela Lago 12ª en Llargada amb 4,13 m., i 5ª en la 1ª s/f. dels 150 m.ll. amb 21"12.  Sílvia Hohnhaussen era 6ª en la 2ª s/f. dels 80 m.ll. amb 11"19, que no li donaven l’accés a la final.

Pel que fa als Infantils masculins, cal ressaltar les grans actuacions de Bernat Erta, 2n i Sots-Campió de Catalunya en els 80 m. tanques amb 12"95, i 5è en els 220 m. tanques amb 32"73 a la final, després de ser 2n en la seva s/f. amb 32"18, i de Pol Roca, 3r i Bronze en Salt d’Alçada amb 1,51 m..    

Aitor Caldito era 10è en Triple Salt amb 9,91 m., seguit de Pol Roca, 11è amb 9,63 m. en la mateixa prova.

Alevins masculí i femení – 3 medalles pels atletes del CAI Petromiralles –

En Alevins masculins, sobresortiren les grans actuacions d’Isaac Baltà, 2n i medalla d’Argent en Salt d’Alçada amb 1,41 m., i semi-finalista en 60 m.tanques amb 10"78,  i d’Àlex González, 2n i argent en llançament de Disc amb 24,32 m., i 4t en llançament de Pilota, amb 30,05 m. Àlex Riera era 7è en la final dels 60 m. tanques, amb 10"62 (10"38 en s/f.), i també 8è en Pes amb 7,90 m. Ton Badia era 11è en els 2.000 m.ll. amb 7’27"18, i Nicolau Gassó 14è en els 2.000 m. marxa, amb 12’59"72.

En Alevins femenines sobresortiren les grans actuacions de Júlia Solé, 3ª i medalla de Bronze en els 600 m.llisos amb 1’52"69, de Laura Giménez, 5ª en 2.000 m. marxa amb 11’34"46, de Marcel·la Solé, 8ª en els 2.000 m.llisos amb 7’34"21, i de Mar Planas, 10ª en els 2.000 m. marxa amb 12’32"44.

Benjamins masculí i femení -2 medalles pels atletes del CAI Petromiralles –

Pel que fa a les Benjamins femenines, sobresortiren les grans actuacions de Núria Moix, 1ª i Campiona de Catalunya en Salt d’Alçada, amb 1,14 m., i també 8ª en Salt de Llargada amb 3,29 m., i de Carla Bisbal, Campiona de Catalunya en els 1.000 m.ll. amb 3’39"51, a més d’11ª en Salt de Llargada amb 3,00 m. Alba López era  7ª a la final dels 60 m.ll. amb 9"95 (9"64 en s/f.), i a més era 9ª en Llargada amb 3,18 m.. Paula Caldito era 11ª en Salt d’Alçada amb 0,95 m., i Laia Rodríguez 12ª en els 1.000 m. marxa, amb  7’01"59.

En Benjamins masculins, Jaume Magaña era 6è en llançament de pilota amb 28,00 m., i Jan Clemente era 7è en els 1.000 m. marxa amb 6’08"14.

Cadets masculí i femení –  Élia Ibarra, argent en 1.000m.ll. a Vic –

Pel que fa a les Cadets femenines, cal ressaltar en la jornada final del diumenge a Vic, la gran actuació d’Èlia Ibarra, 2ª i Sots-Campiona de Catalunya en els 1.000 m.llisos,  amb 3’02"88, confirmant la mínima estatal Cadet.

Núria Rey era 5ª en llançament del Pes, amb 9,83 m., Mar Belenguer era 9ª en els 1.000 m.ll. amb  3’23"07, i Cristina Gabarró era 10ª en el Salt de Llargada, amb 4,60 m.  i a més  4ª en la 1ª s/f.  dels 300 m.ll. amb 43"46, mínima estatal Cadet,  i Judit Bascompte era 14.ª en el Salt de Llargada amb 4,49 m.
   
Pel que fa als Cadets masculins, van sobresortir les  actuacions de Pau Roca, 4.t. en llançament del Disc amb 43,60 m., mínima estatal Cadet, d’Héctor Ramos, 5.e. en Salt d’Alçada amb 1,71 m., i de Marcel Abad, 8è en 600 m.ll. amb 1’29"48.

Oriol Martínez era 9è en Disc amb 33,85 m., i Antón Farrés era 10.e. en Martell, amb 26,43 m.

Els nois i noies del CAI de categ. Cadet, resten ara a l’espera de completar les proves suspeses corresponents a la Jornada de tarda per les inclemències meteorològiques, en data pendent de confirmar.