14 medalles pels atletes del CAI Petromiralles, als campionats catalans Benjamí, Aleví i Infantil

El passat cap de setmana, en doble Jornada de dissabte matí i tarda, es van dur a terme a Castellar del Vallès les proves corresponents a la Jornada final dels Campionats de Catalunya de les categ. Benjamí, Aleví i Infantil  masc. i fem., amb organització del C.A. Castellar i la Federació Catalana d’Atletisme. 

Entre una participació d’un miler d’atletes classificats de les diferents categ., hi van participar un nombrós grup d’atletes del C.A.Igualada Petromiralles classificats en les prèvies, assolint un total de 14 medalles:  3 d’Or, 6 d’Argent i 5 de Bronze i un rècord de Catalunya, en una magnífica actuació global dels joves atletes anoiencs.  Cal ressaltar igualment les brillants classificacions assolides pels atletes del CAI Petromiralles en la puntuació global per Clubs: dels i les Infantils, 2ns. entre 59 clubs participants, dels i les Benjamins, 3rs. entre 43 clubs, i dels i les Alevins, 4ts. entre 48 clubs participants.

 

Infantils – 9 medalles pels atletes del CAI – rècord de Catalunya d’Aitor Caldito en Triple Salt

Pel que fa als Infantils masculins, els medallistes van ser: Aitor Caldito, bicampió de Catalunya en el Triple Salt amb 11,78 m., nou rècord de Catalunya, i en Salt de Llargada amb 5,53 m., seguit d’Eduard Guzmán, 2.n. i Argent amb 5,23 m. en Llargada, i medalla d’Argent i  sots campió en 80 m. tanques amb 13"02, i amb 13"33 en s/f.  Franc Samaniego era  2n. i Argent en els 600 m.ll. amb 1’37"29.

David Muñoz era 6è en Javelina amb 31,04 m., i 7è a la final dels 220 m. tanques amb  34"99, i amb 34"05 en la s/f.. Pol Roca era 7è en Triple Salt amb 10,46 m., Alex González 8è en Disc amb 24,86 m., Miquel Solé 9è en Martell amb 21,40 m. i Gerard Farré 9è a la final dels 1.000 m. Obstacles amb 3’20"03, a més de 4t. en s/f. dels 80 m.ll. amb 10"91 que no li donaren l’accés a la final.  

Pel que fa a les Infantils femenines, les medallistes van ser Laia Planas, campiona de Catalunya – Or – en Salt d’Alçada amb 1,52 m.;  Martona Segura, 2ª i sots campiona en Perxa amb 2,55 m., i 2.ª i Argent en Javelina amb 27,59 m., i  Júlia Solé, 3ª i Bronze en 220 m. tanques amb 33"98, i amb 34"50 en s/f..

Anna Torras era 5ª en els 1.000 m. Obstacles, amb 3’26"79; Marcel·la Solé era 6ª en 1.000 m.llisos, amb  3’20"66, Silvia Hohnhaussen era 9ª en Triple Salt amb 9,95 m., i a més 7ª en la 1.ª s/f. dels 80 m.ll. amb 11"20, no accedint a la final corresponent.  Anna Escudé era 10ª en Martell amb 22,96 m., seguida de Laura Tarragó, 12ª amb 18,26 m.

 

Alevins – 4 medalles pels atletes del CAI

En Alevins masculins, els medallistes van ser: Alex Riera, 2.n. i Argent en llançam. del Pes amb 10,14 m., i 3r. i Bronze a la final dels 60 m.tanques amb 9"90, i 10"07 en s/f., i Pol Cos, 3r. i Bronze en llançament de Pilota, amb 27,35 m..

Mohamed Ayyad era 4t. a la final dels 600 m.ll. amb 1’46"96, seguit deTon Badia, 5è amb 1’47"68. Isaac Baltà era 5è en Salt d’Alçada amb 1,33 m., i Nil Pelfort 6è a la final dels 60 m. tanques amb 10"31, i 10"48 en s/f.;  Pau Avellana era 6è en Disc amb 22,35 m..

Nicolau Gassó era 10è en Alçada amb 1,30 m., seguit de Guim Prats, 11è amb 1,26 m. Nil Pelfort era a més 12è en Llargada amb 3,62 m.. 

En Alevins femenines va sobresortir el Bronze de Carla Bisbal, 3.ª en els 2.000 m.llisos amb 7’29"16 i  el 5è lloc de Núria Moix en Salt d’Alçada, amb 1,27 m.. Helga Estapé era 8ª en Disc amb 15,13 m., i Mar Planas 11ª en 2.000 m. marxa amb 12’06"46.

 

Benjamins -1 medalla pels atletes del CAI

Pel que fa a les Benjamins femenines,  el Bronze va ser per a Mar Buchaca, 3ª  en Salt d’Alçada amb 1,06 m.; era 4ª  Berta Piqué en Pilota amb 22,22 m., seguida d’Elsa Alias, 6ª amb 20,66 m..  Laia Rodríguez era 5ª en els 1.000 m. marxa amb 5’47"55, seguida de Martina Zunino, 6ª amb  5’49"76.
En Benjamins masculins, Marc Aguila era 5è en els 1.000 m. marxa, amb  5’32"16. Olau Riera era 10è exaequo en Alçada amb 1,00 m., i Oriol Alonso 15è en 1.000 m.ll. amb  3’42"82.

 

Brillant actuació dels  Cadets del CAI a la Jornada classificatòria del campionat de Catalunya, a Gavà

Els nois i noies de categ. Cadet del CAI Petromiralles, van protagonitzar una brillant actuació en la Jornada classificatòria del Campionat de Catalunya disputada diumenge a Gavà, assolint la classificació corresponent en les diferents proves per a la final del proper 4 de Juliol a Granollers. 

Sobresortiren en femenines Paula Blasco, dominant la 1ª s/f. dels 1.000 m.ll. amb 3’00"68, seguida de Carlota Cerón 3ª amb 3’08"83 i de Mar Belenguer 4ª amb  3’11"27. Laia Moix dominava el Salt d’Alçada amb 1,59 m., i era 4ª en Llargada amb 5,22 m. (vent +3,8 m/s.).  Èlia Ibarra dominava els 1.500 m. Obstacles amb  5’12"88 en la 2ª s/f., prova en la que Jana Roca era 7ª en la 1ª s/f. amb 5’45"07. Laia Resa era 4ª en els 3.000 m.ll. amb  11’36"66, i Marta Garrido 9ª en Javelina amb 23,57 m. accedint a les finals respectives.
  
Pel que fa als Cadets masculins, van sobresortir les  actuacions d’Hèctor Ramos, dominant el Salt d’Alçada amb 1,86 m., i 4t en la seva s/f. dels 100 m. tanques amb  15"00.

Oriol Martínez era 7è en llançament del Disc amb 33,35 m. i Oriol Castells 8è en Triple Salt amb 11,63 m. i 12è en Llargada amb 5,40 m.. Max Reixach era 12è en Javelina amb 32,20 m., classificant-se per les finals respectives. Pol Sanz era 5è en la 2ª s/f. dels 600 m.ll. amb 1’35"08, que no li donaren el passi a la final.