ATLETISME – 4 podis per al CAI Petromiralles al Campionat de Catalunya de Cros – els equips Absolut masc. i Sub-20 fem., Naima Ait Alibou -S23- i Riduan Boulbayem S-20-, sots campions de Catalunya

Els i les 67 atletes del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet, protagonitzaren diumenge al
matíuna brillant actuació en la seva participació al 101è Campionat de Catalunya de
Cros individual i per equips disputat conjuntament amb el 50è Cros Ciutat de Mataró,
al Camí dels Contrabandistes. Més de 2.000 atletes van possibilitar una gran matinal
de cros, un xic enterbolida pels problemes informàtics amb les classificacions que van
tenir els organitzadors.

Els anoiencs assoliren un total de 4 podis al Campionat català de Cros: l’equip Absolut
masc. del CAI Petromiralles, eren sots campions de Catalunya, mentre les Sub-20 fem.
eren també sots campiones de Catalunya per clubs. Naima Ait Alibou era sots campio-
na individual Sub-23, i Riduan Boulbayem sots campió individual en categ. Sub-20
masc. classificant-se alguns atletes i conjunts en posicions d’accés al Camp. d’Espanya
de Cros individuals i de clubs.

A més, Abdennasser Oukhelfen, Carla Bisbal i Martí Pain foren 4ts individuals en les
curses respectives, molt aprop dels podis corresponents.

L’equip Absolut masc. del CAI Petromiralles, sots campions de Catalunya – Les Sub-20 fem. sots campiones de Catalunya – Naima Ait Alibou i Riduan Boulbayem, sots campions individuals Sub-23 i Sub-20

L’equip Sènior masc. del CAI assolia el sots campionat de Catalunya Absolut, entrant 3r Sènior Abdennasser Oukhelfen amb 29’37” sobre 9.900 m., seguit de Lahcen Ait Alibou, 6è amb 30’13”, 11è Albert Moreno amb 30’50” i 49è Abderrazak Samaoui amb 33’39”. Abdessamad Oukhelfen – Playas de Castellón – era el campió català Absolut.

Les Junior (Sub-20) fem. eren també sots campiones de Catalunya amb 42 punts, a només 1 punt del C.A. Canaletes, entrant 10ª Anna Torras amb 22’00”, 15ª Berta López amb 22’33”, i 17ª Carla Alemany amb 22’50”, sobre 5.500 m. de cursa.

Naima Ait Alibou era sots campiona de Catalunya Promesa (Sub-23) individual, amb 30’49”, entrant 12ª Marina Suria amb 37’22”, sobre els 8.620 m. de la prova conjunta Absoluta fem., dominada per Douae Ouboukir – C.A. Sant Just -.

Riduan Boulbayem era sots campió de Catalunya Junior (Sub-20) masc. amb 17’22”, entrant 23è Cesc Lacueva amb 18’49”, i 33è Gerard Farré amb 20’05”, sobre 7.400 m. de cursa.

Les Cadets fem. (S-16) del CAI Petromiralles/Jocnet eren 5enes per equips, entrant 4ª Carla Bisbal amb 10’00”, 29ª Aina Eberlé amb 11’22”, 34ª Aya Boulbayem amb 11’28”, 69ª Andrea Gil amb 12’06”, 77ª Paula Cambero amb 12’16”, 110ª Laia Guzmán amb 13’24”, i 125ª Alicia Font amb 14’23”, sobre 2.750 m.

Roger Suria era 5è en categ. Juvenil (Sub-18) masc. amb 17’30”, entrant 19è Josep M.ª Cuervo amb 18’39”, i 45è Jan Bisbal amb 19’58”, sobre 5.500 m. de cursa.

També 5ens per equips eren els Benjamins masc. (Sub-10), entrant 4t Martí Paín amb 4’11”, 32è Gerard Pont amb 4’43”, 50è Arnau Callizo amb 4’52”, 83è Izán Arroyo amb 5’10”, 126è Guim Marimon amb 5’45”, 137è Marcel Argelich amb 5’57”, 138è Ton Paín amb 5’57” i 143è Pol Grados, amb 6’13”, sobre 1.120 m. de cursa.

Oriol Alonso era 8è en Cadets masc. (Sub-16) amb 15’01” sobre 4.300 m., entrant 30è Hamza Zeroual amb 16’10”. Clara Enrich era 22ª en Infantils fem. (Sub-14) amb 7’51”, sobre 1.950 m. de recorregut.

Els Alevins masc. (Sub-12) eren 7ens per equips, entrant 23è Alex Guillén amb 6’16”, seguit d’Iker Pérez, 50è amb 6’38”, 52è Bernat Camps amb 6’38”, 65è Roc Usón amb 6’43”, 73è Didac Soler amb 6’47”, 74è Pau Sala amb 6’48”, 90è Mikel Fariñas amb 7’00”, 92è Xavier Nogales amb 7’02”, 110è Oriol Casanellas amb 7’12”, 115è Quim Palau amb 7’18”, 125è Kilian Busquets amb 7’25”, 135è Jan Marimon amb 7’34”, 138è Guim Casanellas amb 7’36”, 165è Quim López amb 8’11”, i 171è Sami Serra amb 8’17”, sobre 1.600 m. de recorregut.

Les Alevins fem. (Sub-12) eren 8enes per equips, entrant 39ª Martina Camps amb 6’58”, seguida d’Emma Cerro, 57ª amb 7’08”, 63ª Mabintou Cámara amb 7’14”, 72ª Berta Ferrús amb 7’23”, 83ª Laia Cerro amb 7’29”, 142ª Vinyet Pont amb 8’22”, i 144ª Itxaso Pérez amb 8’26”, sobre 1.600 m. de cursa.

Les Benjamins fem. (Sub-10) eren 11enes per equips, entrant 41ª Ona Guilén amb 5’07”, 62ª Marina Puig amb 5’28”, 78ª Valèria Puig amb 5’37”, 108ª Rut Sánchez amb 6’14”, 115ª Aina Arroyo amb 6’42” i 117ª Elena Jiménez amb 6’57”, sobre 1.120 m. de cursa.

Els Infantils masc. (Sub-14) eren 13ens per equips, entrant 60è Outmane El Aggari amb 11’40”, 79è Pol Rubio amb 11’56”, 90è Eudald Ymbernón amb 12’12”, 94è David Checa amb 12’20”, 123è Biel Monclús amb 12’55”, i 160è Eric López amb 22’38”, sobre 2.750 m. de cursa.

– Club Atlètic Igualada –