ATLETISME – Gran actuació dels atletes del CAI Petromiralles/Jocnet, a la Jornada classif. del camp. català S-10 – S-12 – S-14

Dissabte passat, 12 de Juny es van dur a terme a les pistes de Castellar del Vallès, les proves corresponents a la Jornada classificatòria dels Campionats de Catalunya de les categ. Sub-14, Sub-12 i Sub-10 masc. i fem., amb una nombrosa participació d’atletes dels clubs catalans. Hi participaren un nombrós grup d’atletes del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet amb una gran actuació global, classificant-se molts dels i les representants del CAI per a les Finals del proper 26 de Juny a Igualada.

 

Sub-14 masc. i fem. –

Pel que fa als Sub-14 masc., van assolir la classificació per a la final:   Jordi Pastor, 2n en llanç. del Pes, amb 11,54 m., i classif. també en Javelina amb 24,70 m.  Pau Pastor en Javelina, amb 22,40 m. i classif. en 220 m. tanques, amb 36”99. Alex Guillén en 3.000 m.ll. amb 11’22”40.  Outmane El Aggari en 220 m. tanques, amb 36”51.  Aleix Sánchez en Alçada, amb 1,40 m. i Pau Sala en Llargada, amb 4,57 m.

 En femenines Sub-14, assoliren la classificació per a la J. final: Laia Cerro amb 10”99, i Emma Cerro amb 11”10, en 80 m.ll. Laia Cerro en Salt d’Alçada, amb 1,38 m. Etna Torras en Salt de Perxa, amb 2,30 m. i en Triple Salt, amb 9,00 m.

També participaren en Sub-14 masc., sense assolir la classificació:  Oriol Casanellas en Salt de Perxa, amb 1,85 m., Outmane El Aggari en 1.000 m. Obstacles amb 3’31”07, i Pau Sala en 80 m.ll. amb 11”47.

També participaren en Sub-14 fem., sense assolir la classificació:  Martina Llorach en llanç. de Pes, amb 7,06 m. i en 600 m.ll. amb 1’51”48. Vinyet Pont en 3.000 m.ll. amb 14’35”40.  Emma Cerro en Triple Salt, amb 8,29 m. Aneu Morcillo en Salt de Perxa, amb 2,15 m. i Blanca Moreno en 80 m.ll. amb 11”53 i en 150 m.ll. amb 21”57.

Sub-12 masc. i fem. –

Pel que fa als Sub-12 masc., assoliren el passi a la final: Isaac Hernández, 1er exaequo en Salt d’Alçada, amb 1,24 m., i classificat també en 60 m. tanques, amb 10”82. Mikel Fariñas, 4t en Salt de Perxa, amb 1,70 m. i Iker Pérez, en Salt de Llargada, amb 4,13 m. i en 60 m.ll. amb 8”86.

Pel que fa a les Sub-12 fem., van assolir el passi a la final:  Berta Ferrús en Salt d’Alçada, amb 1,25 m. i  Arlet Codo en Salt de Perxa, amb 1,45 m.

També participaren en Sub-12 fem., sense assolir la classificació per la final:  Ona Guillén en 600 m.ll. amb 2’02”65.  Nora Andrés amb 11”60, i Berta Ferrús amb 12”19, en 60 m. tanques, i Arlet Codo en llanç. de Disc, amb 10,93 m.  

Sub-10 fem. i masc. –                                                                                     

Pel que fa a les Sub-10 fem.,  van assolir el passi a la final: Rut Sànchez, 1ª en llanç. de Pilota, amb 22,98 m.  Martina Acosta, 2ª en Llargada amb 3,25 m. i classif. en 60 m.ll. amb 10”05, i Marina Puig, en els 1.000 m.ll. amb 3’57”42.

Pel que fa als Sub-10 masc. va assolir la classificació per a la final Gerard Pont en 1.000 m.ll., amb 3’45”46.

Participaren també sense assolir el passi a la  final, en femenines: Marina Puig amb 10”42  i Valeria Puig amb 10”74, en 60 m.ll.  Valeria Puig en 1.000 m.ll. amb  4’20”03, i Judit Solé en Salt d’Alçada, amb 0,94 m. 

Participaren també, en masculins, sense assolir el passi a la jornada final: Guillem Solé amb 10”38, Eduard Lancina amb 10”59, Gerard Pont amb 10”99  i Eric Martí amb 11”07, en 60 m.ll.  Eric Martí en 1.000 m.ll. amb  3’58”62, i Guillem Solé en llanç. de Pilota, amb 20,32 m.

– Club Atlètic Igualada –