ATLETISME –    L’equip del CAI Petromiralles, 4t  a la 1ª Copa Catalana de Clubs Absoluts  

L’equip mixt Absolut  del C.A. Igualada Petromiralles, va assolir diumenge passat al matí  una molt meritòria 4ª posició en la 1ª edició de la Copa Catalana de Clubs, competició de nou format disputada al Serrahima de Barcelona,  en que van participar els 8 conjunts de l’atletisme català classificats a nivell absolut, amb organització de l’A.A. Catalunya.

Els i les components de l’equip anoienc,  van ser 4ts. amb 103 punts, a només 1 punt del Lleida U.A., en el Campionat guanyat per l’A.A. Catalunya, seguits de l’Avinent Manresa, 2ns, i del Lleida U.A., 3ers. i per davant de la U.Colomenca Atl., 5ens., del Barcelona Atl., 6ens., del C.A. Nou Barris, 7ens., i del G.E. i E.Gironí, 8ens. classif.  

 Individualment, van sobresortir les victòries de Marc Sánchez en Salt d’Alçada amb 2,03 m., d’Eloi Santafé en els 110 m. tanques, amb 15”56, de Carla Bisbal en els 800 m.ll. amb 2’16”71, i de Marta Garrido en Javelina, amb 30,87 m.

Eren 2ns Jordi Yoshinori Matsuoka en el Triple Salt, amb 14,21 m., Riduan Boulbayem en els 3.000 m. Obstacles, amb 9’41”69, i els components del relleu mixt de 4 x 400 m. format per Nil Cabello – Judit Navarro – David Muñoz i Carla Bisbal, amb 3’46”87.

Eren 4ts. David Muñoz en els 400 m.ll. amb 52”42,  Ramon Sánchez Piqué en Pes, amb 12,36 m. i el relleu 2 x 1500 m. format per Ramon Linares i Berta López, amb 9’29”30.    

Eren 5ens. Guillem Carner en 1.500 m.ll. amb 4’09”93, Alba López en els 200 m.ll. amb 28”00, Jana Planell en Salt de Perxa, amb 2,70 m. i Silvia González en els 3.000 m. marxa, amb 18’46”55.    

Eren 6ens Eduard Guzmán en els 100 m.ll. amb 11”71, Aleix Llorens en Martell, amb 27,00 m., Nuria Moix en Llargada, amb 4,69 m., Júlia Solé en 3.000 m.ll. amb 12’17”70 i Aina Dalmau en Disc, amb 27,00 m.

Eren 7ens Andrea Gil en els 400 m. tanques, amb 1’16”78  i els components del relleu mixt de 4 x 100 m. format per Eduard Guzmán – Aitor Caldito – Alba López i Andrea Gil, amb  48”37.

                                                                                  Classif. 1ª Copa Catalana de Clubs

                                                                                   1 – A.A. Catalunya – 135   Punts

                                                                                   2 – Avinent Manresa – 128   “

                                                                                   3 –  Lleida U.A. – 104 “

                                                                                   4 – CAI Petromiralles – 103  “

                                                                                   5 – U. Colomenca – 80 “

                                                                                   6 – Barcelona Atl. – 75

                                                                                   7 – C.A. Nou Barris – 66 “

                                                                                   8 – G.E. I E. Gironí –  51 “

– Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – Bons registres a la 3ª Jornada del Campionat de Catalunya de Tardor a Igualada

L’Estadi Atlètic Municipal d’Igualada va acollir dissabte, als/les atletes de categ. Sub-16 participants en la 3ª Jornada del Campionat de Catalunya de Tardor de Promoció, amb organització del C.A. Igualada Petromiralles i de la Federació Catalana d’Atletisme. 

Uns Campionats que han permès novament la participació a la remodelada pista sintètica igualadina  d’atletes capdavanters de les diferents especialitats de l’atletisme català de la categoria, continuant la confiança de la FCA vers el CAI, el que ha possibilitat l’organització enguany dels 101 Campionats de Catalunya Absoluts i  també de les finals dels Camp. de Catalunya de Promoció Sub-10, Sub-12 i Sub-14.   

Pel que fa a la competició en si, els representants del CAI Petromiralles aconseguiren classificar-se per a les finals en totes les proves.

Van sobresortir les victòries d’Elsa Alías en el llançam. de Martell, amb 42,87 m., d’Ivan Bermudez en els 3.000 m.ll. amb 10’29”16, i de Hamza Zeroual en els 1.500 m. Obstacles, amb 5’01”47

Irene Solsona era 2ª en el Salt de Perxa, amb 2,00 m., i Guim Gabarró 3er en 1.000 m.ll., amb 2’57”94. Eren 4ts Jana Planell en el Salt de Llargada, amb 4,75 m. i Camil Elías en el Salt de Perxa, amb 2,60 m. Marc Aguila era 5è en els 300 m.ll. amb 40”28.  

– Club Atlètic Igualada –