Ibrahim Chakir -Fent Camí-Mislata- i Anna Noguera -CAI Petromiralles- guanyadors de la 35.ª Cursa del Gall Dindi a Capellades

RESULTATS

Un total de 220 atletes, 174 en la prova gran i 46 en la dels mes joves, participaren el dia de Nadal al matí, en la 35.ª edició de la Cursa del Gall Dindi – 25.ª edició del Memorial Jaume Solé Quintana, sobre el recorregut urbà capelladí que enguany repetia, a més de la prova tradicional sobre els 4.600 m. habituals, el recorregut de 1.000 m. pels atletes més joves de les categ. Pre-Benjamí, Benjamí i Aleví masc. i fem., ademés de la tradicional prova de natació de la Travessa a la Bassa capelladina, que en la seva 30.ª edició va tenir un considerable grup de nedadors en una gèlida matinal. Enguany va participar novament en la Cursa del Gall Dindi el conegut presentador d’esports de TV-3 Arcadi Alibés.

L’atleta de Vilafranca del Penedés Ibrahim Chakir – C.A. Fent Camí – Mislata -, s’imposava amb 13’51"3, entrant de la mà amb el seu company Abderrazak Samaoui – C.A. Vilafranca -, 2n amb 13’51"6, i era 3r el triatleta Albert Moreno – C.A. Igualada Petromiralles -, amb 14’12", per davant del seu company del CAI Triatló Petromiralles Daniel Baraldés, 4t amb 14’29".  Era 5è Xavier Roca – Roger Roca Running – amb 14’42", i 6è Hèctor Colom – CAI Petromiralles – amb 14’43". El primer classificat local va ser Jordi Fernàndez – CAI Petromiralles -, 8è amb 15’14".

En femenines, la guanyadora era la triatleta igualadina del  CAI Triatló Petromiralles Anna Noguera, que entrava en 28.ª posició de la general de la prova, amb un registre de 16’32".  Entrava 2.ª i 65.ª de la general Laura Sànchez – C.E. Mediterrani –  amb 18’41", i era 3ª i 75ª general l’Infantil Judit Ibarra  – CAI Petromiralles -, amb 18’59".  Era 4ª i 78ª gral. Antonia Cano – C.E. Sant Boi –  amb 19’06", i 5ª i 79ª general Irina Belmonte – C.E. Sant Boi -, amb 19’06", seguida de Laia Planas – CAI Petromiralles – 6ª i 82.ª general amb 19’16". La primera local femenina va ser Berta Castells – CAI Petromiralles -, 7ª i 83ª gral. amb 19’20".

El C.A. Igualada Petromiralles va ser el guanyador per equips amb 116 punts,  tot i que no hi havia distinció oficial pel guanyador en aquest apartat.

Pel que fa a la prova per als més joves, sobre 1.000 m. i amb un total de 46  classificats, els atletes capdavanters foren el Benjamí Joel Hernàndez – Antoni Gaudí – guanyador absolut general amb 3’27", seguit de l’Aleví Jan Bisbal – CAI Petromiralles – 2.n. general amb 3’34", entrant en 3.r. lloc general el Benjamí Adrià Sevilla Joan Maragall – amb 3’37", i 4.t general l’Aleví Yerai Vilches – Marqués de la Pobla – amb  3’38". Era 5ª general i guanyadora en femenines l’Aleví Farida El Casmi – CAI Petromiralles – amb 3’39",  6ª general i 2ª fem. l’Aleví Laura Giménez – CAI Petromiralles – amb 3’40", 7ª i 3ª fem. la Benjamí Carla Bisbal – CAI Petromiralles – amb 3’40", i 8ª i 4ª fem. l’Aleví Mar Planas – CAI Petromiralles – amb 3’42".

Pel que fa a la 30.ª Travessa a la Bassa, es van imposar el capelladí Xavi Tort F. amb 1’04", i Antonia Cano, guanyadora fem. absoluta  i 9.ª general amb 1’30", adjudicant-se Ivan Olvera el premi al 1.er. local classificat.  En l’apartat de duatló, amb classificació conjunta entre la cursa atlètica i la travessa a la Bassa, es van imposar Ivan Olvera i Antonia Cano.

Un cop finalitzades les proves, es va efectuar al costat de la Bassa capelladina, el repartiment dels premis als atletes i nedadors participants, efectuat per l’Alcalde de Capellades, sr. Marcel•lí Martorell, acompanyat del regidor d’Esports, sr. Francesc Sabaté,  i dels germans  Solé, fills del gran impulsor de la cursa capelladina Jaume Solé Quintana.

Les proves eren organitzades per l’Àrea  d’Esports de l’Ajuntament capelladí, amb la col•laboració del Club Atlètic Igualada Petromiralles, d’AEMdeKP Associació d’Esports de Muntanya i dels Voluntaris capelladins i capelladines.

XXXV.ª CURSA DEL GALL DINDI – XXVè MEMORIAL JAUME SOLÉ QUINTANA  -4.600m

CLASSIFICACIÓ GENERAL

1  –  Ibrahim Chakir – C.A. Fent Camí -Mislata – 13’51"3
2  –  Abderrazak Samaoui – C.A. Vilafranca – 13’51"6
3  –  Albert Moreno – CAI Petromiralles – 14’12"
4  –  Daniel Baraldés – CAI  Petromiralles – 14’29"
5  – Xavier Roca – CE Roger Roca R. – 14’42"
6  – Hector Colom – CAI Petromiralles – 14’43"
7  – Ahmed Chakir –  LLeida U.A. – 15’07"
8  – Jordi Fernández – CAI Petromiralles – 15’14"
9  – Antoni Vilches –  Oro di Napoli – 15’15"
10 – Antonio Martínez – CAI Petromiralles – 15’23"

CLASSIFICACIÓ GENERAL FEMENINA:

1 – (28ª G.)- Anna Noguera – CAI Petromiralles – 16’32"
2 – (65ª G.)- Laura Sánchez – C.E. Mediterrani – 18’41"
3 – (75ª G.)- Judit Ibarra – CAI Petromiralles – 18’59"
4 – (78ª G.)- Antonia Cano – CE. Sant Boi – 19’06"
5 – (79.ª G.)- Irina Belmonte – C.E. Sant Boi – 19’06"
6 – (82.ª G.) – Laia Planas – CAI Petromiralles – 19’16"
7 – (83.ª G.) – Berta Castells – CAI Petromiralles – 19’20"
8 – (95.ª G.) – M.ª Carme Pérez – C.A. Vilafranca – 19’55"
9 – (97.ª G.) – Ania Bosch – Independent – 20’07"
10 – (105.ª G.) – Estefanía Dalmau – Capellades – 20’38"

CLASSIFICACIONS PER CATEGORIES:

Pre-Benjamí masc.
1 – Roger Quintana – AEMdKP –
2 – Jan Navarro – CAI Petromiralles –
3 – Irineu Ubern – independent –

1r local:
Pol Mena          

Pre-Benjamí fem.
1 – Aya Bednaoui – Esbufecs –
2 – Ares Giménez – CAI Petromiralles –
                                         
Benjamí masc.
1 – Joel Hernàndez – Antoni Gaudí
2 – Adrià Sevilla – Joan Maragall –
3 – Oriol Alonso – CAI Petromiralles –

1r local:
Biel Mena            
                                                        
Benjamí fem.
1 – Carla Bisbal – CAI Petromiralles
2 – Lacha El Harrac – Esbufecs –
3 – Judit Marimón – CAI Petromiralles –
                                                    
Aleví masc.
1 –  Jan Bisbal – CAI Petromiralles
2 – Yerai Vilches –  Marqués Pobla -Capellades –
3 – Ismail El Harrak – Esbufecs –

1r local:
Yerai Vilches – Marqués Pobla -Capellades –                      

Aleví fem.
1 – Farida El Casmi – CAI Petromiralles
2 – Laura Giménez – CAI Petromiralles  –
3 – Mar Planas – CAI Petromiralles  –

1ª local:
Mireia Sànchez – Independent –

Infantils masc.
1 – Guillem Castells – AEMDKP –

Infantils fem.
1 – Judit Ibarra – CAI Petromiralles  –         
       
Cadets masc.
1 –  Marcel Abad – CAI Petromiralles –

Cadets fem.
1- Irina Belmonte – C.A. Sant Boi  –

Junior masc.
1 – Carles Carreres – Elements  –

Promesa masc.
1 – Abderrazak Samaoui – C.A. Vilafranca

Sènior masc.
1 – Albert Moreno – CAI Petromiralles – 
                           
Sènior fem.
1 –  Estefanía Dalmau – Capellades  –
        
Veterans masc.
1  –  Hector Colom – CAI Petromiralles  –
        
Veteranes fem.
1  – Laura Sánchez – C.E. Mediterrani  –
                                    
1r Local
Jordi Fernández Aguado – CAI Petromiralles  – 

1ª  Local
Berta Castells – CAI Petromiralles

Guanyadors absoluts:
masc. – Ibrahim Chakir – C.A. Fent Camí – Mislata  –
fem. – Anna Noguera – C.A. Igualada Petromiralles –

Classificació per equips:
1) C.A. Igualada Petromiralles – 116 punts –

 

– XXXª TRAVESSA A LA BASSA – CAPELLADES – 25/12/2014 –

General masc.
1 – Xavi Tort F. – 1’04" –
2 – Bernat Esteban – 1’09" –
3 – Jaume López – 1’09" –

1r local
Ivan Olvera –

General fem.
1ª – Antonia Cano – 1’30" –
2ª – Irina Belmonte – 2’25" –
      
Classificació Duatló:
1r masc. – Ivan Olvera –     
1ª fem. – Antonia Cano –