Les Infantils fem. del CAI, 7es de Catalunya per clubs al Prat

Les atletes de l’equip Infantil fem. del CAI Petromiralles, eren 7es al Campionat de Catalunya per Clubs, dissabte a la tarda al Prat de Llobregat. Es van imposar les atletes de l’Avinent C.A. Manresa, seguides de l’A.A. Catalunya, 2es., i del Muntanyenc St. Cugat, 3eres., entre 30 equips participants.

Van sobresortir les 2es. posicions de Laura Giménez en 3.000 m. marxa amb 16’37”91 i de Marcel·la Solé en 1.000 m.ll. amb 3’16”35.

Helga Estapé era 3ª en Martell amb 25,79 m. i Rut Castellano 4ª en Javelina amb 21,28 .

Francina Massagué era 6.ª en 600 m.ll. amb 1’51”46, i Júlia Muñoz 6ª en Pes amb 8,24 m.

Les components del relleu de 4 x 200 m. del CAI eren 7es. amb Marcel·la Solé – Francina Massagué – Ares Brusau i Laura Blázquez, amb 2’05”92.

Nuria Quilez era 9ª en 150 m.ll. amb 22”03, i 9ª en Salt d’Alçada amb 1,33 m.. Olatz Zamora era 9ª en 3.000 m.ll. amb 12’30”88.

Mar Planas era 11ª en Triple Salt amb 8,76 m. i 23ª en Llargada amb 3,59 m.. Carla Elías era 13ª en Perxa amb 1,90 m..

Mariona Rodriguez era 13ª en 220 m. tanques amb 39”38, i 14ª en 80 m. tanques amb 16”52.
Les components del relleu de 4 x 80 m. del CAI eren 13es amb 50”26, formant l’equip Laura Blázquez – Martina Segura – Carla Elias i Ares Brusau.

Martina Segura era 16ª en 1.000 m. Obstacles amb 3’57”17. Iona Macià era 20ª en Disc amb 12,73 m., i 30ª en 80 m.ll. amb 14”07.

Els Infantils masc. del CAI, també 7ens de Catalunya per Clubs al Prat

També dissabte tarda, l’equip Infantil masc. del CAI Petromiralles eren 7ens. al Campionat de Catalunya per Clubs del Prat de Llobregat, en un intens cap de setmana atlètic.

S’imposaren els atletes del Muntanyenc St. Cugat, seguits de l’A.A. Catalunya i de l’Avinent Manresa, entre un total de 25 equips classificats.

Individualment, va sobresortir la victòria d’Aleix Llorens en llançam. del Pes amb 11,08 m., que era a més 3er en Martell amb 21,17 m. Alex González era 2n en Javelina amb 29,16 m., i 8è en Disc amb 20,78 m.

Ton Badía era 5è en 1.000 m.ll. amb 3’17”77. Nil Pelfort era 7è en 80 m.ll. amb 11”59, i els rellevistes de 4 x 80 m. del CAI 7ens amb 47”86 amb l’equip format per Pau Avellana – Guim Prats -Mohamed Ayyad i Nil Sanz.

També 7ens. foren els rellevistes de 4 x 200 m. del CAI amb 2’03”37, amb l’equip format per Mohamed Ayyad – Nil Sanz – Nicolau Gassó i Jan Bisbal.

Joan Sendra era 8è en 150 m.ll. amb 21”25, Jan Bisbal 9è en 600 m.ll. amb 1’45”83, i Josep Domènech 9è en 1.000 m. Obstacles amb 3’34”19.

Nil Pelfort era 11è en Llargada amb 4,18 m.. Lluc Roda era 12è en Triple Salt amb 8,48 m. i 16è en 220 m. tanques amb 40”52.

Nicolau Gassó era 14è en 80 m. tanques amb 16”41, Guim Prats 15è exaequo en Alçada amb 1,25 m., Joan Sendra 17è en Perxa amb 1,40 m. i Guillem Castells 18è en 3.000 m.ll. amb 12’15”07.