ATLETISME – Marc Sánchez -CAI Petromiralles- Campió d’Espanya Absolut en Alçada – Cora Salas, sots Campiona en Llargada

 

Els atletes del C.A.Igualada Petromiralles Marc Sánchez i Cora Salas, van assolir respectivament els títols de Campió i sots Campiona d’Espanya Absoluts en Pista Coberta, en el decurs de les proves corresponents al 55è Campionat d’Espanya Absolut en Pista Coberta d’Antequera.

 Els 5 atletes del CAI participants, assoliren 2 medalles, 1 posició de finalista i 2 rècords d’Igualada, en una brillant actuació global, en aquesta competició que va comptar amb la participació de les primeres figures de l’atletisme estatal, i que era una de les darreres ocasions per assolir la mínima per a l’Europeu de Glasgow dels propers 1 al 3 de Març. Les proves es van poder seguir en directe per Teledeporte.

Marc Sánchez es proclamava brillantment Campió d’Espanya en el Salt d’Alçada masc., amb un millor intent de 2,18 m., igualant el seu rècord d’Igualada en la prova, en una magnífica actuació de l’igualadí, que es va imposar a atletes com Miguel Angel Sancho – Playas de Castellón -, 2n, i Simon Siverio -Tenerife – 3er. classif.

Cora Salas assolia el sots campionat estatal en el Salt de Llargada, amb 6,23 m., a 2 cm. de la guanyadora, Leticia Gil -Alcampo Scorpio 71 -, igualment en una pletòrica actuació de l’atleta del CAI.

Nora Taher era 4ª en el Triple Salt fem., amb un millor intent de 12,99 m., marca personal, en la prova dominada per Patricia Sarrapio – Playas de Castellón -, assolint plaça de finalista.

Guillem Carner era 3er. en la 3ª s/f. dels 800 m.ll. amb 1’51”38, Rècord d’Igualada absolut, millorant els 1’51”98 del mateix atleta del 13/02/18 a Sabadell, i no assolint el passi a la final.

Anna Asensi era 3ª en la sèrie classificatòria corresponent dels 200 m.ll. amb 25”39, la seva millor marca d’aquesta temporada,  no accedint a les s/f. de la prova.

– Club Atl. Igualada –   

 


ATLETISME- L’equip Sub-14 fem. del CAI Petromiralles/Jocnet, sots campiones de Catalunya en Pista Coberta

 

L’equip Infantil fem. del C.A.Igualada Petromiralles/Jocnet, van assolir el sots campionat de Catalunya Sub-14 per Clubs en Pista Coberta dissabte passat, a Sabadell.  Les anoienques eren 2es amb 98 punts, darrera de l’Avinent C.A. Manresa, 1eres amb 101,5 punts, i per davant de l’A.A. Catalunya, 3eres. amb 95 punts, en aquesta competició entre els 12 millors clubs catalans de la categoria.

Individualment cal ressaltar, entre la brillant actuació global de les joves del CAI, les victòries de Mar Buchaca en Salt d’Alçada, amb 1,55 m., rècord dels Campionats, i del relleu de 4 x 200 m. amb Aya Boulbayem – Mar Buchaca – Alba Cerro  i Carlota Mollà, amb 1’53”56, també rècord dels Campionats.

Eren 2es Clara Enrich en 2.000 m.ll. amb 7’14”33 i Elsa Alias en Pes, amb 10,14 m. Paula Cambero era 3ª en els 600 m.ll. amb 1’47”95, i Alba Cerro 4ª en 60 m.ll. amb 8”75.

Laia Alonso era 5ª en els 1.000 m.ll. amb 3’30”89, Aya Boulbayem era 5ª en 60 m. tanques amb  11”52, Jana Planell 5ª en Llargada amb 4,15 m. i Irene Solsona 5ª exaequo en Perxa, amb 1,60 m.

Carlota Mollà era 11ª en Triple Salt amb 8,28 m.  Ares Giménez era desqualificada en els 2.000 m. marxa (art. 230.7-A), completant la brillant actuació de l’equip Infantil fem. del CAI a Sabadell.
L’Equip Sub-14 masc. del CAI Petromiralles/Jocnet, 7ens  classificats

Els components de l’equip Infantil masc. del CAI Petromiralles/Jocnet,  van assolir una meritòria 7ª posició final, amb 83 punts, també al Camp. de Catalunya Sub-14 guanyat per l’Avinent C.A. Manresa, seguits de la U.A. Terrassa, 2ns. i del Muntanyenc St. Cugat, 3ers. en aquesta competició entre els 12 millors clubs catalans classificats.

Individualment  va sobresortir la victòria de Rubén Sánchez en 60 m.ll., assolint amb  7”99 un nou rècord dels Campionats, el 2n lloc d’Oriol Alonso en 2.000 m.ll. amb 6’40”30, i els 3er llocs de Ferràn Sagrera en llançament del Pes, amb 9,03 m. i de Jan Targa en 60 m. tanques amb 11”37.

Hamza Zeroual era 4t en 1.000 m.ll. amb 3’23”19, i eren 6ens els rellevistes de 4 x 200 m. amb l’equip format per Rubén Sánchez – Marc Sendra – Jan Targa i Hamza Zeroual, amb 1’57”41. Camil Elías era 6è exaequo en Salt de Perxa, amb 1,60 m.

Marc Sendra era 7è en Llargada, amb 3,87 m. David Blázquez era 8è en 2.000 m. marxa amb 12’37”49. Marc Aguila era 10è en Triple Salt, amb 8,30 m. Eric López era 11è en 600 m.ll. amb 2’21”44 i David Checa 11è exaequo en Alçada, amb 1,15 m.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Alex González -CAI Petromiralles-, Bronze en Javelina S-18 al Ct. de Catalunya de Llançaments d’Hivern

 

L’atleta Sub-18 del C.A. Igualada Petromiralles Alex González, van assolir la medalla de Bronze en Javelina,  al Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern de les categ. Sub-16 i Sub-18 de dissabte, i de categ. Sub-20 i Absoluta diumenge, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

Alex González era 3er  i Bronze en Javelina Juvenil masc., amb un millor intent de 44,48 m.  Guim Morcillo era 4t en Javelina  Cadet masc. amb 25,33 m. i Aleix Llorens era 5è en Martell Juvenil masc. amb 36,91 m., dissabte.

Marta Garrido era 5ª la Javelina Sub-20 fem., amb un millor intent de 30,86 m. i Erik Gutierrez era 5è en categ. Sub-20 masc. en Martell,  amb 32,91 m., diumenge.

– Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – Riduan Boulbayem -CAI Petromiralles- Bronze al Ct. de Catalunya S-18 en 3.000 m.ll. PC

L’atleta del C.A. Igualada Petromiralles Riduan Boulbayem, va assolir la medalla de Bronze en  els 3.000 m.ll. Juvenils, en la cursa corresponent al Campionat de Catalunya Sub-18 masc. i fem.  disputat dissabte a la Pista Coberta de Sabadell, conjuntament amb el Ct. de Catalunya Sub-14 per clubs.

Riduan Boulbayem era 3er i Bronze en categ. Sub-18 masc. amb 8’56”88, entrant 10è Roger Suria amb  9’14”76, i 13è Cesc Lacueva amb 9’28”63.

Anna Torras era 4ª en categ. Sub-18 fem. amb 10’47”05, seguida de Júlia Solé,  6ª amb 10’56”95, entrant 9ª Berta López amb 11’13”03, 10ª Marcela Solé amb 11’21”05, i 11ª Carla Alemany amb 11’34”54.

 

Atletes del CAI Petromiralles/Jocnet, a la Final del Trofeu Sabadell de Promoció

D’altra banda, dissabte a la tarda es va dur a terme a la mateixa instal·lació, la Jornada Final del 9è Trofeu Sabadell de Promoció – Memorial Natàlia Amiel -, amb la participació de 2 atletes del CAI Petromiralles/Jocnet.

Jana Planell era 5ª en Salt de Perxa Sub-14 fem. amb 1,90 m. i Paula Cambero era 6ª amb 1’54”46, a la final B dels 600 m.ll. Sub-14 fem.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME- 7 medalles per als Veterans del CAI Petromiralles al Campionat de Catalunya Indoor

Els 8 atletes del C.A. Igualada Petromiralles participants diumenge al Campionat de Catalunya en Pista Coberta Màster de Sabadell tingueren una molt destacada actuació, assolint un total de 7 medalles: 4 d’Or, i 3 d’Argent, a més de diversos llocs de finalista en les proves corresponents.

LLuís Marimon era bi campió de Catalunya:  en llançament de Pes M-90, amb un millor intent de 4,60 m., i també Or en Salt de Llargada, amb 1,14 m.

Abdeljalil Smaq era campió català en el Triple Salt M-50, amb un millor intent de 11,15 m. i Rubén Piñol era campió de Catalunya en categ. M-45 en els 3.000 m. marxa, amb 15’42”16.

Ramon Sánchez Piqué era 2n i Argent en llançam. del Pes, categ. M-40 amb 11,80 m., seguit de Josep Mª Lagunas, 4t amb 11,03 m., i de Joan Sánchez Bergadà, 6è amb 9,26 m.

Pere Pulido era 2n i Argent en Salt d’Alçada M-55, amb 1,49 m., assolint també l’Argent en Salt de Perxa M-55, amb 2,54 m. i 4t en Llargada M-55 amb 4,35 m.

Antoni López era 9è en els 60 m.ll. M-45 amb 9”04.

– Club Atlètic Igualada –

 

 

 


ATLETISME – Nora Taher -CAI Petromiralles- sots campiona d’Espanya Promesa en Triple Salt – Guillem Carner, Bronze en 1.500 m.ll.

 

Cinc atletes del C.A.Igualada Petromiralles, van participar dissabte i diumenge passats al 34è Campionat d’Espanya Sub-23 en Pista Coberta de Salamanca, entre els atletes estatals capdavanters nascuts els anys 1997-1998-1999. Els atletes anoiencs assoliren 2 medalles, 1 d’Argent i 1 de Bronze i 3 posicions de finalista, amb una brillant actuació global, i preparant alguns la seva participació al Camp. d’Espanya Absolut del proper cap de setmana a Antequera.

 

Van sobresortir el sots campionat d’Espanya Promesa assolit per Nora Taher en el Triple Salt, amb 12,87 m. i el Bronze en els 1.500 m.ll. masc. assolit per Guillem Carner, amb 3’56”01, després d’entrar 2n en la s/f. corresponent, amb 3’59”82.  Nora Taher era també 4ª en el Salt de Llargada, amb un millor intent de 5,76 m.

Naima Ait Alibou era 5ª a la final dels 1.500 m.ll., amb 4’42”29, després d’imposar-se en la 1ª s/f., dissabte, amb 4’42”25. Abdelhakim Hamid era 7è a la final dels 3.000 m.ll., amb 8’46”19, assolint també plaça de finalista.

Anna Asensi era 5ª en la seva s/f. dels 60 m.ll. amb 7”90, assolint un “crono” de 7”96 en la s/ classificatòria  inicial, i tenia l’infortuni d’esser desqualificada en la sèrie classif. corresponent dels 200 m.ll. (art. 163.3a).

– Club Atl. Igualada –   


ATLETISME – Theo Ruiz – CAI Petromiralles – Bronze en Triple Salt al Camp. de Catalunya Sub-20 Indoor

 

L’atleta del C.A. Igualada Petromiralles Theo Ruiz, va assolir la medalla de Bronze al Campionat de Catalunya Junior (Sub-20) en Pista Coberta, de diumenge passat a Sabadell.

Hi participaren 4 atletes del C.A. Igualada Petromiralles, assolint 1 medalla de Bronze i diversos llocs de finalista en les proves respectives.

Sobresortiren les actuacions de Theo Ruiz, 3er i Bronze en Triple Salt amb 12,29 m., i 6è en Salt de Perxa, amb 4,30 m.

Marina Suria era 5ª en els 1.500 m.ll., amb  5’14”03, i  Oriol Castells era 8è a la final dels  200 m.ll.  amb 23”02, amb 22”98 en s/f., i participava també en els 60 m.ll., entrant 4t. amb  7”31, no accedint a la final corresponent.  Sergi Santamaria era 9è en els 1.500 m.ll. masc., amb 4’18”62.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Marc Sánchez – CAI Petromiralles – 3r en Salt d’Alçada al Meeting Internacional de Catalunya en PC

 

L’atleta del  C.A. Igualada Petromiralles Marc Sánchez, va assolir un gran 3er lloc en la  prova del Salt d’Alçada masc. corresponent al Meeting Internacional d’Atletisme de Catalunya, que amb organització de la FCA es va dur a terme el dimecres 06/02 a Sabadell.

Marc Sánchez era 3er en el Salt d’Alçada masc. amb 2,14 m., primer atleta estatal, en la prova dominada per Luis Castro – Puerto Rico – seguit del veneçolà Eure Yañez.

Van sobresortir la quarta millor marca mundial indoor de sempre en els 1.500 m.ll. fem. amb 3’59”08, assolida per l’etíop  Genzebe Dibaba, i el rècord de Catalunya d’Esther Guerrero – New Balance – en els 800 m.ll. amb 2’01”46, entre altres grans actuacions  i registres.

– Club Atl. Igualada –

 


ATLETISME – 2 Marxadors del CAI Petromiralles, al Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta del Vendrell

Diumenge passat, la vila tarragonina de El Vendrell acollia als participants al 87è Campionat d’Espanya de Marxa Atl. en ruta individual i per Federacions, per a les diferents categories.

Hi van participar els marxadors del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet Laura Giménez, 27ª en els 10 Km. marxa Sub-18 fem. amb 1h. 01m. 08 seg. i el Veterà Rubén Piñol, 11è absolut al Campionat estatal dels 50 Km. marxa, amb 5h. 00 m. 40 seg. amb una destacada actuació global.

Els guanyadors absoluts dels 50 Km. marxa foren Marc Tur (P. Sta. Eulàlia) i Raquel González  – F.C. Barcelona – que amb 4h. 11m. 01 seg. assolia un nou Rècord d’Espanya de la distància.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – L’equip Sub-18 fem. del CAI Petromiralles, 5enes al Campionat de Catalunya de Relleus en PC

 

Dissabte passsat, es van dur a terme a Sabadell la fase classificatòria del Campionat de Catalunya de Relleus de les categ.  Sub-14 i Sub-16, i també les classif. i Finals en categ. Sub-18, en Pista Coberta.

Hi prengueren part 5 equips del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet,  amb una molt destacada actuació global.

Va sobresortir l’actuació de les Sub-18 fem. de 4 x 400 m., 5enes. a la final amb l’equip format per Marcela Solé – Mariona Rodríguez – Berta López i Júlia Solé, amb 4’15”72, i 3eres a la s/f. corresponent amb 4’17”90.

En categ. Sub-14 fem. de 4 x 200 m., eren 2es. de la 8ª s/f. l’equip format per Mar Buchaca – Aya Boulbayem – Alba Cerro i Carlota Mollà, classificant-se per a la final amb 1’55”20, 2n millor registre global.

En categ. Sub-16 fem. de 4 x 300 m. eren 1eres. de la 3ª s/f.  l’equip format per Carla Bisbal – Andrea Gil – Francina Massagué i Judit Navarro, classificant-se  per a la final amb 2’57”59, 3r millor registre global.

En categ. Sub-14 masc. de 4 x 200 m., eren 3ers de la 1ª s/f. l’equip format per Rubén Sánchez – Jan Targa – Marc Sendra i Hamza Zeroual, amb 1’56”64, el que no els donava l’accés a la final.

Els masc. Sub-18 del CAI eren 4ts de la 3ª s/f. de 4 x 400 m., amb l’equip format per Eduard Guzmán – Adrià Cambero – David Muñoz i Gerard Farré amb  3’39”16, el que no els donava el passi a la final.

 

– Club Atlètic Igualada –