ATLETISME – El C.A. Igualada Petromiralles i Cora Salas, guardonats a la Diada de l’Atletisme Català

El C.A.Igualada Petromiralles  i la saltadora Cora Salas, van ser premiats amb sengles distincions dijous passat al vespre, en la 28ª edició de la Diada de l’Atletisme Català, corresponent al 2018,  que es va celebrar a la Sala d’actes de l’edifici Docent del Consell Català de l’Esport, a Esplugues de Llobregat, amb organització de la Federació Catalana d’Atletisme.  L’acte va ser presidit per Pere Vilà, representant del Consell Català de l’Esport de la Generalitat, acompanyat del president de la Federació Catalana d’atletisme, Joan Villuendas, entre d’altres personalitats. El saltador del CAI Marc Sànchez va ser enguany el presentador de la Diada, junt amb Zoya Naumov -A.A. Catalunya-.

En l’apartat de Clubs, el C.A.Igualada Petromiralles va ser premiat com a ler classificat a la puntuació per equips del Camp. de Catalunya individual Sub-14 fem. aire lliure 2018, recollint el guardó el del CAI Lluís Cañamares.

En el pla dels premis individuals, la saltadora del CAI Cora Salas  va recollir el guardó corresponent al seu rècord de Catalunya Absolut en Salt de Llargada  aire lliure, (6,44 m.) corresponent al  2018.

Foren guardonats diversos Clubs i  atletes catalans de les diferents categories,  sobresortint els premis als atletes catalans a nivell absolut, recollint els guardons el migfondista internacional Adel Mechaal – New Balance – i la velocista internacional del Nike Running Estela García.

Altres guardons i homenatges foren per al jutge Ferran Estruch, que va recollir la placa al mèrit “Domingo Casillas”  i per a Fco. Javier Mula,  que va recollir el trofeu “Francesc Castelló” al jutge de l’any, entre altres.

Finalment, es va mostrar el reconeixement  a l’entitat asseguradora Mutuacat, pel seu suport a la FCA i a l’Atletisme en general.

– Club Atlètic Igualada –  


ATLETISME – Joan Sendra i Carla Bisbal – CAI Petromiralles/Jocnet – campions d’Espanya Sub-16 – CSD amb Catalunya

Els atletes de categ. Cadet – Sub-16 – del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet  Carla Bisbal i Joan Sen-

dra, es van proclamar campiona i sots campió d’Espanya Cadet CSD per seleccions Autonòmiques,

formant part de la Selecció Catalana Sub-16, en la seva participació al Campionat d’Espanya disputat

el cap de setmana passat – dissabte i diumenge – a les pistes de Moratalaz (Madrid).

Individualment, Joan Sendra era el guanyador individual – Or – en el Salt d’Alçada, amb un millor in-

tent de 1,90m. (marca personal), i sots campió per equips, i Carla Bisbal era 2ª individual – Argent – en

els 1.000 m.ll. amb 2’57”78, (marca personal a. lliure), a només 50/100 de la guanyadora, l’atleta de

Castella/Lleó Sara Bogo, i campiona estatal per Seleccions amb Catalunya.

La Selecció Catalana es va proclamar campiona estatal en femenines, amb 275 punts, per davant de la

Comunitat de Madrid, 2es amb 253,5 punts, i de Castella/Lleó, 3eres amb 234 punts, mentre en mas-

culins Catalunya era 2ª amb 256 punts, a 2 punts d’Andalusia, guanyadors amb 258 punts, i per davant

d’Aragó, 3ers amb 231 punts,  entre 17 seleccions autonòmiques participants.

 

-Club Atlètic Igualada –

 


ATLETISME – Atletes del CAI Petromiralles, a la 3ª Reunió de Velocitat de Gavà

Diversos atletes del CAI Petromiralles, van participar dissabte passat a la 3ª Diada de la Velocitat Ciutat de Gavà, a les pistes de la Bòbila, amb una gran actuació global.

Van sobresortir les victòries de Cora Salas en el Salt de Llargada  fem., amb 6,10 m., mínima per al Ct. d’Espanya Absolut, i de Dario Sirerol en el Salt de Llargada masc., amb 7,08 m., seguit del S-18 Aitor Caldito, 2n amb 7,02 m.  Jan Roca, era 3r a la final A dels 400 m.ll. amb 51”12.

Júlia Solé era la guanyadora dels 800 m.ll. fem., amb 2’23”23, seguida de Berta López, 2ª amb

2’29”32, i de Marcela Solé, 4ª amb 2’37”94, totes elles atletes S-18. Gerard Farré S-18 – era 5è a la final B dels 800 m.ll. amb 2’04”83.

El S-18 Eduard Guzmán era 5è a la final dels 100 m.ll. absoluts amb 11”26, a més de 1er a la final “G” dels 200 m.ll. amb 23”11.  Assolía també un registre de  11”21 en la s/f. dels 100 m.ll. (vent +2,4 m/s.).

En les proves de Promoció, Joel Giménez era 1er en els 60 m.ll. S-12,  amb 9”82. Laia Guzmán era 2ª a la final “C” dels 100 m.ll. S-16, amb 13”77  i també 5ª a la final “A” dels 300 m.ll. amb 44”20, i Denis Rivera era 2n a la final “E” dels 300 m.ll. S-16, amb 40”61.

– Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – Atletes del CAI Petromiralles a la 2ª Jornada del Critèrium J. Campmany

 Diversos atletes del C.A.Igualada Petromiralles, van participar el passat 12 de Juny, dimecres, en la 2ª Jornada del Critèrium Josep Campmany, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, assolint diverses mínimes estatals de les categ. corresponents, i diverses marques personals.

Van sobresortir el 1er lloc de Marc Sànchez en Salt d’Alçada, amb 2,10 m., el 4t lloc de Youness El Hannach en la final”A” dels 800 m.ll., amb 1’53”92, i el 5è del S-23 Abdelhakim Hamid en la sèrie “A” dels 5.000 m.ll. absoluts masc., amb 15’17”48, i amb 8’55”53 al pas pels 3.000 m.ll.

Aleix Llorens era 1er en Pes S-18 amb 13,78 m., i Alex Gonzàlez 2n en Javelina S-18 amb 50,44 m.

El S-18 David Muñoz era 3er a la final “E” dels 200 m.ll., amb 23”89, i el també S-18  Pol Roca era 6è en el Salt d’Alçada, amb 1,88 m.

Anna Torras era 4ª a la final “B” dels 800 m.ll., amb 2’21”19, i Marcel·la Solé 1ª de la final “C” amb 2’22”30. Gerard Farré era 4t a la final “C” dels 800 m.ll., amb 2’00”97 i Adrià Cambero 4t a la final “E” dels 800 m.ll. amb 2’11”20, tots ells de categ. S-18.

Carla Bisbal – CAI Petromiralles/Jocnet – guanyadora S-16 fem. de la Milla Urbana de Montcada i Reixac

L’atleta Sub-16 del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet Carla Bisbal, va assolir el passat 9 de Juny la victòria en la seva categoria, en la 14ª edició de la Milla Urbana de Montcada i Reixac, disputada  sobre els 1.609 m. habituals.

Carla Bisbal va ser la guanyadora en categ. Sub-16 fem.  amb un registre de 5’12”, seguida de Bemnet Vidal – Nou Barris –  2ª amb 5’19”, i d’Abril Altarriba – F.C. Barcelona – 3ª amb 5’33”.

Els guanyadors absoluts van ser José L. Martín – C.A. Mollet – en masc., amb 4’50”, i Dollae Ouboukir en femenines, amb 5’10”.

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Anada a Montserrat amb la Torxa, dels atletes del CAI Petromiralles – Revetlla de Sant Joan

 

El proper diumenge 23 de Juny al vespre, el Club Atlètic Igualada Petromiralles té previst efectuar un any més la tradicional cursa atlètica per relleus Igualada – Monestir de Montserrat  amb la torxa, recorregut d’uns 27 Km. aproximats, portant el foc de la Flama del Canigó que aproximadament a les 8 del vespre haurà arribat pel mateix sistema de relleus atlètics a Igualada, i fent-lo arribar al santuari de la Verge bruna.

La data del 23 de Juny, aniversari de la fundació del Club, té un significat especial per als atletes del Club anoienc, en efectuar-se anyalment la commemoració de la fundació de l’entitat, el 23 de Juny del 1952.

Recordem que la millor marca de la cursa de relleus  Igualada – Montserrat  amb la torxa es l’assolida l’any 1987 per un grup d’atletes del CAI, amb 1h. 15m. 09 segons, i que enguany serà el 60è aniversari de la tradicional cursa atlètica del C.A. Igualada.

– Club Atlètic Igualada –

 


ATLETISME- Campionat de Catalunya de Clubs Master – El CAI Petromiralles, 12è a Castellar del Vallès

L’equip Veterà masculí del  C.A.Igualada Petromiralles va participar diumenge passat a les pistes de Castellar del Vallès, al Campionat català per Clubs Màster, en el que prengueren part els equips capdavanters de l’atletisme català masc. i fem. de la categoria.

Els anoiencs assoliren la dotzena posició, amb un total de 80 punts en la competició masc., guanyada pel C.A. Nou Barris, seguits del Pratenc A.A. 2ns., i essent 3ers. els atletes del C.E. Uni-versitari de Barna.

Individualment, sobresortiren dintre de la destacada actuació global dels atletes del CAI la 4ª posició de Ramon Sánchez Piqué en Pes amb 12,10 m., la 5ª de Josep Mª Lagunas en Disc, amb 36,53 m., la 6ª posició de Rubén Piñol en els 5.000 m. marxa, amb 27’52”35, la 7ª de Rafael Laguna en 3.000 m.ll. amb 10’19”13, i la 7ª de Juan Sánchez Garcia en Javelina, amb 29,58 m.

Eren 8ens Jaume Mallén en Perxa, amb 3,30 m., Pere Pulido en Alçada,  amb 1,43 m. i Abdeljalil Smaq en Triple Salt, amb 9,73 m.  També 8ens eren els rellevistes de 4 x 100 m. del CAI, amb 53”09, amb l’equip format per Antoni López – Abdeljalil Smaq – David Tarragó i Francesc Segura.

David Tarragó era 9è en Llargada, amb 5,53 m. i Antoni Jorba 9è en 400 m.ll. amb 1’03”46, i 11è en 200 m.ll. amb 30”93. Eren també 9ens. els rellevistes de 4 x 400 m. del CAI, amb  4’33”56, formant l’equip José A. Fernández – Rafael Laguna – Pere Pulido i Francesc Segura.

José A. Fernández era 12è en 800 m.ll. amb 2’25”43, Antoni López 12è en 100 m.ll. amb 15”65  i  Llorenç Tusal 12è en 1.500 m.ll. amb 7’02”63.

– Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – Sheila Avilés –CAI Petromiralles – Bronze individual i sots campiona per equips al Campionat del Mon de Trail Running, a Portugal

L’atleta del C.A. Igualada Petromiralles Sheila Avilés, va assolir dissabte una sensacional 3ª posició individual, en la seva participació al 5è Campionat del Mon de Trail Running, i assolint a més el sots campionat per equips fem. amb la Selecció espanyola absoluta, al campionat disputat a la localitat portuguesa de Miranda do Corvo, i que va comptar amb la participació dels atletes internacionals capdavanters de l’especialitat masc. i fem.

Sheila Avilés entrava 3ª -Bronze – i primera atleta estatal, amb 4h. 15m. 04seg., en la cursa dominada per la francesa Blondine Lhirondel, seguida de Ruth Croft – Nova Zelanda -.  La prova es va dur a terme en un circuit sobre 44,2 Km. i amb un desnivell positiu de 2.200 m.

La Selecció espanyola fem. va ser sots campiona, per darrera de França  i per davant de Romania, formant equip Sheila Avilés amb Azara García de los Salmones, 4ª, i amb Gemma Arenas, 7ª,  mentre en masculins Espanya era 3ª, en el campionat dominat per França, seguits de Gran Bretanya.

 

 

– Club Atl. Igualada –


ATLETISME – Marta Galló – CAI Petromiralles – sots campiona estatal Sub-18 amb Catalunya, a Getafe

L’atleta de categ. Sub-18 del C.A. Igualada Petromiralles Marta Galló,  va assolir el sots campionat

d’Espanya Juvenil per seleccions Autonòmiques, formant part de la Selecció Catalana, en la seva

participació al Campionat d’Espanya disputat el cap de setmana passat -dissabte i diumenge – a Geta-

fe (Madrid).   Individualment, Marta Galló era 11ª en el Salt de Llargada fem.  amb un millor intent de

5,21 m.

La Selecció Catalana es va proclamar sots campiona estatal amb 255 punts, darrera d’Andalusia, gua-

nyadora amb 279 punts, i eren 3ers els/les representants de Castella/LLeó, amb 248 punts, entre un

total de 17 Seleccions autonòmiques participants.

-Club Atlètic Igualada –


ATLETISME – 9 Medalles per als atletes del CAI Petromiralles als camp. de Catalunya Sub-20 i Sub-23 de Tarragona

Un total de 9 medalles, amb 3 d’Or, 4  d’Argent i 2 de Bronze,  assoliren els  atletes del C.A. Igualada

Petromiralles participants en els campionats de Catalunya  Sub-20 i Sub-23 què es disputaren diumen-

ge a  les pistes de Camp Clar de Tarragona, amb organització del C.A. Tarragona i de la Federació Cata-

lana d’Atletisme. Cal ressaltar la gran actuació global dels i les atletes del CAI, assolint a més diverses

mínimes estatals  i diversos llocs de finalista en les proves corresponents.

6 medalles per als Sub-23 del CAI

Els atletes de categ. Promesa del C.A.Igualada Petromiralles, tingueren una brillant actuació al campionat de Catalunya de Tarragona.  Els atletes del CAI assoliren 6 medalles en total, amb 3 campionats de Catalunya, 2 medalles d’Argent, i 1 Bronze, i diversos llocs de finalista.

Van sobresortir les actuacions de Naima Ait Alibou,  bi campiona de Catalunya en els 800 m.ll. amb 2’16”24, i en els 1.500 m.ll. amb 4’33”12. També era campió Abdessamad Oukhelfen en els 1.500 m.ll., amb 3’53”52.

Les medalles d’Argent eren per a Anna Asensi en els 100 m.ll. amb 12”70, i que era a més 4ª en els 200 m.ll. amb 26”25, i amb 26”59 en s/f., i per a Nora Taher, sots campiona en el Triple Salt, amb 12,95 m.

La medalla de Bronze era per a Abdelhakim Hamid en 3.000 m. Obstacles, amb 9’25”47, i que era a més 4t en els 1.500 m.ll. amb 3’57”57.

Cristina Fernández era 4ª en Disc, amb 32,90 m. i Antoni Vázquez 8è en els 800 m.ll. amb 2’01”28, i 11è en els 1.500 m.ll. amb 4’21”16.

– 3 medalles per als Sub-20 del CAI

També els/les atletes Junior del CAI Petromiralles tingueren una molt destacada actuació a Tarragona, assolint 3 medalles, 2 d’Argent i 1 de Bronze, i diversos llocs de finalista.

Van sobresortir Marina Suria, sots campiona en 5.000 m.ll. amb 19’46”26, i Sergi Santamaria, Argent en 3.000 m.ll. amb 9’44”20, i 10è en 1.500 m.ll. amb 4’25”33.

El Bronze era per a Erik Gutiérrez, 3er en el llançam. de  Martell, amb 29,76 m.  Theo Ruiz era 4t en el Salt de Perxa, amb 4,45 m. i Marta Garrido 5ª en llançam. de Javelina, amb 31,82 m.

 

– Club Atlètic Igualada –

 


ATLETISME – Gran actuació dels atletes del CAI Petromiralles/Jocnet, a la Jornada classif. del camp. català S-10 – S-12 – S-14

 

Dissabte passat, 8 de Juny es van dur a terme a les pistes de Castellar del Vallès, les proves corresponents a la Jornada classificatòria dels Campionats de Catalunya de les categ.Sub-14, Sub-12 i Sub-10 masc. i fem., amb una nombrosa participació d’atletes dels clubs catalans. Hi participaren un nombrós grup d’atletes del C.A. Igualada Petromiralles/Jocnet amb una gran actuació global, classificant-se molts dels i les representants del CAI per a les Finals del proper 22 de Juny a Lleida.

Sub-14 masc. i fem. –

Pel que fa a les Infantils fem. (Sub-14), van assolir la classificació Mar Buchaca, 1ª en 80 m.ll. amb 10”39, i 4ª exaequo en Alçada, amb 1,34 m.   Elsa Alias, 1ª en Disc amb 26,27 m., i 3ª en Martell amb 36,08 m.

Aya Boulbayem  4ª en Llargada, amb 4,50 m., i classificada en 1.000 m.ll. amb 3’28”77. Paula Cambero en 600 m.ll. amb 1’50”43.  Carlota Mollà en 1.000 m.ll. amb 3’26”67. Clara Enrich en 3.000 m.ll.  amb 11’19”88  i María Pomés en 3.000 m.ll. amb 11’39”90. Jana Planell en Perxa, amb 2,15 m. Júlia Tomàs en Martell, amb 29,46 m. i Maroua Ayyad en Javelina, amb 18,96 m.

Pel que fa als Infantils masculins (S-14), van assolir la classificació Rubén Sánchez, 1er  en 80 m.ll. amb 10”30, i 1er en Salt de Llargada, amb 5,31 m.  Ferran Sagrera, 1er en Martell, amb 31,48 m., i classif. en Pes, amb 9,55 m. Hamza Zeroual en 1.000 m.ll. amb 3’13”46, i Jan Targa en 80 m. tanques, amb 15”19.

També participaren en Infantils fem., sense assolir la classificació: Alba Cerro en 80 m.ll. amb 11”52, i en 150 m.ll. amb 21”34.  Carlota Mollà en Llargada, amb 3,82 m. Carla Alvarez en 220 m.tanques amb 37”35, i en Pes, amb 7,82 m.  Laia Alonso en 1.000 m. Obstacles amb  3’46”92. Irene Solsona en Perxa, amb 2,00 m. Júlia Tomàs en Disc, amb 18,34 m. i Maroua Ayyad en Martell, amb 23,42 m. mentre en Infantils masc., participaven no assolint la classificació: Jan Targa en Llargada, amb 4,34 m. i Xavier Marimon en Disc, amb 17,13 m.

Sub-12 masc. i fem. –

Pel que fa a les Alevins femenines (Sub-12), van assolir el passi a la final:  Laia Cerro, 4ª en Salt d’Alçada amb 1,28 m. i classif. en 60 m. tanques, amb 10”93. Clara Pérez, 4ª en Pes, amb 7,11 m.  Emma Cerro en 60 m.ll. amb 9”22. Mar Vila en Pilota, amb 18,44 m. i Etna Torras en Perxa, amb 1,75 m.

En Alevins masc. (Sub-12), assolien el passi a la final: David Ruiz, 3er en Disc, amb 18,95 m.  Pau Sala en Llargada, amb 3,92 m. Outmane El Aggari en 600 m.ll. amb 1’52”89. Joel Giménez en Pes amb 6,98 m. Youssef Ayyad en Pes amb 6,71 m. i Aleix Sànchez en Disc, amb 15,69 m.

També participaren en Alevins fem., sense assolir la classificació:  Ivette Ramon en Salt de Perxa, amb 1,45 m. Emma Cerro en Llargada, amb 3,76 m. Martina Llorach en 60 m. tanques amb 11”08, i en Pes, amb 6,06 m. i Clara Pérez amb 12,69 m. i Mar Vila amb 12,03 m. en Disc.

Participaren també en Alevins masc. no assolint el passi a la final:  Xavier Nogales en 60 m.ll. amb 9”89 i en 60 m. tanques, amb 11”13, Pau Sala en 60 m.ll. amb 9”28, David Ruiz en Pilota, amb 24,63 m. i Jordi Pastor en Disc, amb 12,92 m.

Sub-10 masc. i fem. –        

Pel que fa als Benjamins masc. (Sub-10) assoliren la classificació per a la final Iker Pérez, 1er en 60 m.ll. amb 9”37 i 1er en Salt de Llargada, amb 3,67 m.  Martí Paín en Alçada, amb 1,03 m., i també en 1.000 m.ll. amb 3’34”41 i Mikel Fariñas en Llargada, amb 3,43 m. mentre en  Benjamins fem (Sub-10), es va classificar per a la Final Berta Márquez en Salt d’Alçada, amb 0,99 m.

Van participar també en Benjamins masc. sense assolir la classificació: Mikel Fariñas en 60 m.ll. amb  10”23, Bernat Poch en 60 m.ll. amb  10”28 i Guillem Llorach en Pilota, amb 17,34 m.

Pel que fa a les Benjamins fem., participaren també sense assolir el passi a la J. final: Eva Hidalgo amb 10”69 i Elia Martínez amb 10”90, en 60 m.ll.  Elia Martínez en 1.000 m.ll. amb  4’06”37, Berta Ferrús en Alçada, amb 0,84 m. i Berta Márquez en Llargada, amb 3,04 m.

– Club Atlètic Igualada –