EDUARD VILES –CAI PETROMIRALLES- , AL CAMPIONAT D’EUROPA ABSOLUT DE GATESHEAD, AMB LA SEL.LECCIÓ ESTATAL

L’atleta de categ. Promesa del C.A. Igualada Petromiralles Eduard Viles, ha estat Sel.leccionat pels tècnics de la RFEA, per participar en les proves dels 100 m.ll. i del Relleu de 4 x 100 m. dels Campionats d’Europa Absoluts de Sel.leccions que es duràn a terme a Gateshead (Gran Bretanya) aquest cap de setmana, els díes 22 i 23 de Juny, i en els que participaràn els atletes d’èlit europeus, representant a les sel.leccions estatals corresponents. Competiràn els 12 millors països, que puntuen conjuntament en masc. i fem., i els 3 darrers baixen a 1.ª divisió europea.

Eduard Viles competirà finalment també en la prova dels 100 m.llisos, essent el seu millor registre de 10”36, actual Rècord d’Igualada absolut, assolit en la seva participació al Meeting Internacional de Salamanca, el passat 12 de Juny, i que l’ha confirmat com a titular de la sel.lecció estatal absoluta en aquesta gran competició internacional.

D’altra banda, Eduard Viles formarà part del quartet estatal del Relleu de 4 x 100 m. amb Adrià Burriel – C.A Mollet – Bruno Hortelano -Playas Castellón – i Sergio Ruiz – J.A. Sabadell -, tres d’aquests atletes components del relleu de Catalunya al darrer Camp. d’Espanya per Federacions Autonòmiques, proclamant-se campions estatals amb 40”02.

La participació d’Eduard Viles en aquests Campionats, es podrà seguir mitjançant la transmissió
del canal esportiu de TVE Teledeporte, dissabte migdía-tarda.


Els atletes del CAI Petromiralles Elia Pascual i Eduard Viles col•laboren a que la Selecció Catalana absoluta es proclami per 5.ª vegada consecutiva Campiona d’Espanya per Federacions Autonòmiques

Aquest dissabte 15 de juny s’ha celebrat el Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques a Avilés. La Selecció Catalana ha assolit la victòria en la classificació conjunta, i també a la categoria masculina i a la femenina, revalidant brillantment el títol aconseguit la temporada passada a Barcelona.

L’equip català ha guanyat amb 604,5 punts, amb una gran diferencia de 68 punts sobre la Comunitat de Madrid que ha estat segona a la classificació i de 77,5 punts sobre la Comunitat Andalusa, que ha estat la tercera classificada.

Els atletes catalans han protagonitzat una extraordinària actuació, guanyant en 16 proves, aconseguint 8 segons llocs i 3 tercers. S’han batut 3 Rècords de Catalunya en el decurs de les diferents proves.

A aquest excel•lent resultat hi han contribuït els atletes del Club Atlètic Igualada Petromiralles Eduard Viles i Elia Pascual que van estar seleccionats per representar a Catalunya en aquesta competició.

Eduard Viles ha assolit una brillant victòria en la prova de 100 m. llisos, amb 10″58, i ha realitzat la primera posta del relleu 4 x 100 m. en que l’equip català s’ha imposat amb gran autoritat a totes les altres 16 seleccions participants i ha aconseguit la millor marca dels Campionats, amb 40″02, formant l’equip amb Eduard Viles – Sergio Ruiz – Adrià Burriel i Rubén Pros.

Elia Pascual ha assolit un meritori tercer lloc en el llançament de Javelina, amb un millor registre de 49,33 m., prova encapçalada per l’atleta basca Nora Aida Bicet, amb 53,80 m.

Aquesta representa la cinquena victoria consecutiva dels atletes catalans en aquest Campionat d’Espanya per Seleccions Autonòmiques.


ANADA A MONTSERRAT AMB LA TORXA DELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES – REVETLLA DE SANT JOAN

El proper diumenge, 23 de Juny al vespre, el Club Atlètic Igualada Petromiralles té previst efectuar un any més la tradicional cursa atlètica per relleus Igualada – Monestir de Montserrat amb la torxa, recorregut d’uns 27 Qm. aproximadament, portant el foc de la Flama del Canigó que aproximadament a les 8 del vespre haurà arribat pel mateix sistema de relleus atlètics a Igualada, i fent-lo arribar al santuari de la Verge bruna.

La data del 23 de Juny, aniversari de la fundació del Club, té un significat especial pels atletes del Club anoienc, en efectuar-se anyalment la conmemoració de la fundació de l’entitat, el 23 de Juny del 1952.

Recordem que la millor marca de la cursa de relleus Igualada – Montserrat amb la torxa es l’assolida l’any 1987 per un grup d’atletes del CAI, amb 1h. 15m.09 segons, i que enguany serà el 54.é. aniversari de la tradicional cursa atlètica del C.A. Igualada.


18 MEDALLES PELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES ALS CAMP. CATALANS INFANTIL, ALEVÍ, CADET i BENJAMÍ

El passat cap de setmana, en doble Jornada de dissabte, a Tarragona, i diumenge, a LLoret de Mar, es van dur a terme les proves corresponents a la Jornada final dels Campionats de Catalunya de les categ. Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet masc. i fem., amb organització del Gimnàstic de Tarragona, el C.A. Lloret La Selva i la Federació Catalana d’Atletisme.

Entre una participació multitudinària, hi competiren un nombros grup d’atletes del C.A.Igualada Petromiralles classificats en la Jornada prèvia de Castellar del Vallés, amb una gran actuació global, assolint un total de 18 medalles, 9 d’Or, 5 d’Argent, i 4 de Bronze, en una magnífica actuació global dels joves atletes anoiencs. Cal ressaltar les molt destacades posicions assolides pels atletes del CAI Petromiralles en la puntuació global dels i les Alevins, 2.ns. entre 49 clubs, Infantils, 6.ens. entre 51 clubs, i Cadets, 7.ens. entre un total de 52 clubs participants.

– INFANTILS MASC. I FEM. – 7 MEDALLES PELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES –

Pel que fa als Infantils masculins, cal ressaltar les grans actuacions d’Oriol Martínez, 1.er. i Campió de Catalunya en Disc amb 29,34 m., i 3.er. i Bronze en Pes amb 10,90 m., i d’Hector Ramos, 1.er. i Campió de Catalunya en Triple Salt amb 11,15 m., i 5.é. en Salt d’Alçada amb 1,52 m., en brillants actuacions dels anoiencs.

Sobresortiren també Oriol Castells, 3.er. i Bronze en Triple Salt amb 10,24 m., a més de 15.é. en Salt de Llargada amb 4,23 m.. Baldiri Gassó era 7.é. en Disc, amb 24,92 m., i Ton Vila era 12.é. en Martell amb 14,65 m.. Pol Sanz era 3.er. de la Final B dels 600 m.llisos, amb 1’48”73, i també 5.é. de la 3.ª s/f. dels 80 m.llisos, amb 11”70, que no li donàren l’accés a la final.

Pel que fa a les Infantils femenines, van sobresortir les grans actuacions de Paula Blasco, Campiona de Catalunya en 1.000 m.ll. amb 3’10”16, seguida d’Èlia Ibarra, 2.ª i medalla d’Argent amb 3’12”96, i entrant 7.ª Mar Belenguer amb 3’21”64, i de Laia Moix, 2.ª i medalla d’Argent en Salt d’Alçada amb 1,48 m., a més de 6.ª en Salt de LLargada amb 4,46 m., en grans actuacions de les anoienques.

Alicia Ortega era 12.ª en Pes, amb 8,27 m., i Mar Belenguer 17.ª en Salt de Llargada amb 3,78 m., complertant la gran actuació de les anoienques.

– ALEVINS MASC. I FEM.- 5 MEDALLES PER LES ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES –

En Alevins masculins, sobresortiren les grans actuacions de Pol Roca, 2.n. i medalla d’Argent en Salt d’Alçada amb 1,42 m., i de David Muñoz, 4.t. en llançament de Pilota amb 33,34 m., i 5.é. en els 600 m.ll. amb 1’51”55. Nil Vives era 10.é. en Salt de Perxa amb 1,60 m., i Alex García era 18.é. en Disc amb 12,75 m..

En Alevins femenines sobresortiren les grans actuacions de Isabela Lago, Campiona de Catalunya en la prova dels 60 m.llisos amb 8”86 a la final, i 8”70 en s/f., i 2.ª i medalla d’Argent en Salt de Llargada amb 4,24 m., de Silvia Hohnhaussen, 1.ª i Campiona de Catalunya en 60 m. tanques amb 9”99 a la final, i 9”86 en s/f., i 4.ª en Salt de Llargada amb 4,10 m., i de Berta López 1.ª i Campiona de Catalunya en els 600 m.llisos, amb 1’48”82, en brillants actuacions d’aquestes atletes.

Martona Segura era 5.ª en llançam. de Pilota amb 24,44 m., i Laia Planas 6.ª en els 2.000 m.marxa amb 12’03”64, seguida de Laura Giménez, 10.ª amb 12’19”69. Paula Iglesias era 7.ª en Salt d’Alçada amb 1,21 m., i Anna Torres 8.ª en 2.000 m.ll. amb 7’32”50, seguida de Marcel.la Solé, 16.ª amb 8’09”04. Mariona Rodríguez era 15.ª en Disc, amb 10,50 m.. Anna Cos era 5.ª en la 3.ª s/f. dels 60 m.ll. amb 9”56, i Anna Torras 6.ª en la 3.ª s/f. dels 60 m. tanques amb 11”75, mateix registre que assolía Laia Planas, 5.ª en la 5.ª s/f. d’aquesta prova, i que no els donàren l’accés a les finals corresponents. Natàlia Elvira participava en el Salt de Perxa, efectuant nuls els seus intents, complertant la gran actuació de les representants del CAI.

– CADETS MASC. I FEM. – 4 MEDALLES PELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES –

Pel que fa als Cadets masculins, cal ressaltar les grans actuacions d’Hector Hidalgo, 2.n. -Argent- en els 5.000 m. marxa amb 26’23”86, de Vicenç Pulido, 3.er. – Bronze – en Javelina amb 40,76 m., de Guillem Carner, 4.t. a la final dels 1.000 m.ll. amb 2’44”26, i d’Oriol Bertran, 5.é. en Javelina amb 37,08 m., i 6.é. en Salt d’Alçada, amb 1,68 m..

Jordi Fernàndez era 7.é. en Salt de Perxa amb 2,60 m., i Arnau Carulla era 6.é. en la 1.ª s/f. dels 300 m.ll. amb 40”06, no accedint a la final, complertant la gran actuació dels anoiencs.

Pel que fa a les Cadets femenines, van sobresortir les grans actuacions d’Anna Asensi, Campiona de Catalunya en 100 m.llisos, amb 12”39 a la final, i 12”64 en s/f., a mes de 3.ª i medalla de Bronze en la final dels 300 m.ll. amb 41”25, i 42”52 en s/f., de Nuria Rey, 4.ª en el llançament del Pes, amb 9,55 m., a només 1 cm. del Bronze, de Gemma Ortega, 5.ª en la final dels 100 m.ll. amb 13”26, i 13”23 en s/f., i que era a més 6.ª de la 2.ª s/f. dels 300 m.ll. amb 46”29, no accedint a la final.

Marta LLagostera era 8.ª en la final dels 600 m.ll. amb 1’45”74, i Judit Bascompte 10.ª en Salt de Llargada amb 4,78 m., a més de 3.ª de la 1.ª s/f. dels 100 m.llisos, amb 13”41, i Emma Sarret, era 4.ª de la 3.ª s/f. dels 100 m.ll. amb 13”47, que no els donàren l’accés a la final, complertant la gran actuació de les anoienques.

– BENJAMINS MASC. i FEM. -2 MEDALLES PELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES –

Pel que fa als Benjamins, diumenge al matí sobresortiren en masculins les grans actuacions d’Isaac Baltà, 1.er. i Campió de Catalunya en Salt d’Alçada amb 1,23 m., d’Alex Riera, 8.é. en la final dels 1.000 m.ll. amb 3’36”20, seguit de Ton Badía, 10.é. amb 3’37”49, mentre LLuc Roda era 10.é. en Pilota amb 21,66 m., i Nicolau Gassó 14.é. en Salt de Llargada amb 3,21 m..

Pel que fa a les Benjamins femenines, sobresortiren les grans actuacions de Núria Moix, 1.ª i Campiona de Catalunya en Salt d’Alçada, amb 1,13 m., i de Mar Planas, 8.ª en els 1.000 m. marxa amb 6’05”28, i 9.ª en Salt de Llargada amb 3,24 m., mentre Martina Segura era 9.ª en 1.000 m.llisos amb 3’50”24, complertant la molt destacada actuació dels i les joves atletes anoiencs.


EDUARD VILES – CAI PETROMIRALLES – 2.n. EN 100 m.ll. AL MEETING INTERNAC. DE SALAMANCA, AMB RÈCORD D’IGUALADA -10″36 –

El velocista del C.A. Igualada Petromiralles Eduard Viles, va protagonitzar una brillant actuació al 16.é. Trofeo Ciudad de Salamanca d’Atletisme – G.P. Caja Duero -, cel.lebrat el passat dimecres 12 de Juny, amb l’actuació de destacats atletes estatals e internacionals, molts d’ells cercant les mínimes de participació per les competicions internacionals d’aquest estiu.

Eduard Viles va assolir una molt destacada 2.ª posició en la final dels 100 m.llisos, amb un sensacional registre de 10”36, nou rècord d’Igualada de la prova, millorant els 10”45 del mateix atleta assolits el passat 5 de Juny al Serrahima barceloní. En aquesta final de Salamanca es va imposar el portugués Ricardo Monteiro amb 10”30, i l’atleta de Mediona va ser el 1.er. atleta estatal, per davant de destacats atletes estatals i portuguesos, quedant-se a 8/100 del rècord català absolut de Jordi Mayoral – 10”28 -.

Anteriorment, Eduard Viles era també 3.er. en la 1.ª s/f. dels 100 m.llisos, amb un bon registre de 10”48, prova dominada per l’atleta de Guinea Ancuiam Lopes amb 10”36, en una destacada actuació de l’atleta de Mediona.

En aquesta 16.ª edició del Meeting Internacional de Salamanca, va sobresortir també el rècord d’Espanya absolut en els 200 m.ll. de l’atleta de la J.A. Sabadell Sergio Ruiz, amb 20”51, entre altres.


GRAN ACTUACIÓ D’ARIADNA RAMOS, ELIA i NÍRIA PASCUAL, AL MEETING IBEROAMERICÀ DE HUELVA –

Les atletes del C.A. Igualada Petromiralles Èlia Pascual, Ariadna Ramos i Níria Pascual, van protagonitzar grans actuacions en les proves respectives, al 9.é Meeting Iberoamericà de Huelva del passat dimecres 12 de Juny a l’estadi Iberoamericà de Huelva, amb la participació de destacats atletes internacionals, i amb l’assistència d’unes 3.000 persones, que gaudiren d’un magnífica reunió atlètica.

Èlia Pascual va ser 4.ª en llançament de Javelina, amb 51,24 m., seguida de Níria Pascual, 6.ª amb 48,31 m., assolint ambdues igualadines les seves millors marques de la temporada en la prova, dominada per Nora Aida Bicet, amb 59,43 m..

La vilanovina Ariadna Ramos, va assolir la 5.ª posició en el Triple Salt fem., essent la 2.ª atleta estatal amb un millor intent de 12,62 m., el seu millor registre de la temporada en la prova, dominada per la ukraïnesa Ruslana Tsykhotska, amb 13,89 m..

En aquesta 9.ª edició del Meeting Iberoamericà de Huelva, es van assolir un total de 8 millors marques estatals de l’any, i diverses mínimes pels Camp. Mundials del 10 al 18 d’Agost a Moscou.


–EDUARD VILES – CAI – MÍNIMA PER L’EUROPEU SUB-23 i RÈCORD D’IGUALADA EN 100 m.ll. AL CRITÈRIUM CAMPMANY – (10”45) –

L’atleta del C.A.Igualada Petromiralles Eduard Viles, tenía el passat dimecres una sensacional actuació en la 1.ª Jornada del Critèrium Josep Campmany, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, assolint un nou Rècord d’Igualada absolut en els 100 m.ll., amb un sensacional “crono” de 10”45, i la marca mínima de participació per l’Europeu Sub-23, en aquesta prova en la que participàren destacats atletes de la velocitat catalana.

Eduard Viles, encara atleta de categ. Promesa, s’imposava en la 1.ª sèrie classificatòria dels 100 m.ll. amb un sensacional registre de 10”45, millorant el seu Rècord d’Igualada Absolut -10”46 – assolit al Critèrium de Benicarló (Castelló) l’any 2009, i assolint també la mínima per participar als Camp. d’Europa Sub-23 que es duràn a terme de l’11 al 14 de Juliol a Tampere (Finlàndia).

L’atleta de Mediona, que està preparant a Salamanca la seva participació en la prova dels relleus de 4 x 100 m. de la Copa d’Europa per Sel.leccions amb la Sel.lecció Espanyola absoluta, té previst participar aquest dimecres en la prova dels 100 m.llisos del Meeting Internacional Ciutat de Salamanca, i a finals d’aquesta setmana al Campionat d’Espanya per Federacions d’Avilés, amb la Sel.lecció Catalana absoluta, en les proves dels 100 m.ll. i els relleus de 4 x 100 m..

En aquesta 1.ª Jornada del Critèrium Campmany, hi participàren també diversos atletes més del CAI Petromiralles, sobresortint el triomf de Sheila García en els 100 m.ll. fem., amb 12”48 a la final, i 12”39 en s/f., el 1.er. lloc de Fc. Adrià Bertran en el Disc Juvenil amb 41,07 m., el 2.n. lloc d’Ariadna Ramos en el Triple Salt, amb 12,81 m. (vent + 2,4 m/s.), el 5.é. lloc de Roger Vila en els 1.500 m.ll. per invitació, amb 3’50”66, el 4.t. lloc de Genís Comella en la final B dels 1.500 m.ll. amb 4’16”41, i el 6.é. lloc de Josep M.ª Lagunas en Disc absolut amb 34,90 m., i el 7.é. lloc d’Albert Rovira en la final C dels 400 m.ll. amb 52”77, complertant la gran actuació dels anoiencs al Serrahima.


GRAN ACTUACIÓ DELS ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES A LES PRÈVIES DELS CAMP. CATALANS CADET, INFANTIL, ALEVÍ i BENJAMÍ

El passat cap de setmana, en doble Jornada de dissabte i diumenge, es van dur a terme a les pistes de Castellar del Vallés, amb organització del C.A. Castellar i la FCA les proves corresponents a les Jornades prèvies classificatòries dels Campionats de Catalunya de les categ. Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet masc. i fem..

Entre una participació multitudinària, hi competiren un nombros grup d’atletes del C.A.Igualada Petromiralles, amb una gran actuació global, classificant-se els representants del CAI en bona part de les proves corresponents a les 4 categoríes masc. i fem., per les Finals del proper 15 de Juny a Tarragona (Infantil, Aleví i Benjamí), i 16 de Juny a LLoret de Mar els atletes Cadet. Les fortes plujes caigudes dissabte, obligàren a l’organització a suspendre la Jornada matinal, pend. de fixar data per la seva cel.lebració.

– CADETS MASC. I FEM. –

Pel que fa als Cadets masculins, cal ressaltar les grans actuacions d’Hector Hidalgo, 1.er. en els 5.000 m. marxa amb 26’47”64, de Guillem Carner, 2.n. en s/f. dels 300 m.ll. amb 2’49”77, de Vicenç Pulido, 3.er. en Javelina amb 38,86 m., i 4.t. en la seva s/. dels 100 m.tanques amb 17”01, d’Oriol Bertran, 4.t. en Javelina amb 35,04 m., i 6.é. en Salt d’Alçada amb 1,62 m., de Jordi Fernàndez, 6.é. exaequo en Salt de Perxa amb 3,00 m., i d’Arnau Carulla, 2.n. en la seva s/. dels 300 m.ll. amb 40”34, classificant-se aquests atletes per les finals corresponents.

En els 100 m.ll. eren 8.ens. Miquel Pineda en la 1. s/ amb 12”33, i David Valls en la 2.ª s/. amb 12”58, essent a més David Valls 23.é. en Salt de LLargada amb 5,02 m.. Marcel Abad era 12.é. en la 1.ª s/f. dels 600 m.ll. amb 1’38”85. Pau Roca era 14.é. en Disc, amb 22,37 m.. Victor López era 17.é. en 1.500 m. Obst. amb 5’28”65, i Arnau Bisbal 20.é. en 3.000 m.ll. amb 10’48”69. En el Triple Salt, era 19.é. Sergi San José amb 9,59 m., i 21.é. Gerard Roca amb 9,31 m., essent a més Gerard Roca 3.er. de la 3. s/ amb 50”22, no classificant-se aquests atletes per les finals corresponents.

Pel que fa a les Cadets femenines, van sobresortir les grans actuacions d’Anna Asensi, guanyadora en la 2.ª sèrie dels 300 m.ll. amb 42”53, seguida de Gemma Ortega, 7.ª en la mateixa sèrie amb 44”93, de Nuria Rey, 3.ª en el llançament del Pes, amb 9,39 m., i de les participants en els 100 m.ll., essent 2.ª Gemma Ortega en la 2.ª sèrie amb 13”25, seguida d’Emma Sarret, 6.ª amb 13”63. Judit Bascompte era 1.ª de la 3.ª sèrie dels 100 m.ll. amb 13”47, i es classificava a més 7.ª en Llargada amb 4,76 m., i Marta LLagostera era 1.ª en la 2.ª s/f. dels 600 m.ll. amb 1’44”10, classificant-se totes aquestes atletes per les finals corresponents.

Mar García era 11.ª en la 2.ª s/f. dels 600 m.ll. amb 2’00”02, i Emma Sarret participava també en el Triple Salt, essent 19.ª amb 9,16 m., no assolint el passi a les finals corresponents.

– INFANTILS MASC. I FEM. –

Pel que fa als Infantils masculins, cal ressaltar les grans actuacions d’Oriol Martínez, 1.er. en Disc amb 30,22 m., d’Hector Ramos, 2.n. en Triple Salt amb 10,33 m., i 3.er. Salt d’Alçada amb 1,50 m.. Oriol Castells era 3.er. en Triple Salt, amb 9,94 m., i Baldiri Gassó, 5.é. en Disc, amb 25,07 m. classificant-se aquests atletes en les proves respectives. Adrià Pujadó era 15.é. en Disc, amb 19,57 m., no accedint a la final.

Pel que fa a les Infantils femenines, van sobresortir les grans actuacions de Paula Blasco, guanyadora en 1.000 m.ll. amb 3’14”87, seguida de Mar Belenguer, 4.ª amb 3’23”70, i d’Èlia Ibarra, 5.ª amb 3’24”05, i la victòria de Laia Moix, 1.ª exaequo en Salt d’Alçada amb 1,46 m., classificant-se les 4 atletes per la final. Tatiana Lago era 16.ª en Disc amb 15,85 m., no assolint el passi a la final.

– ALEVINS MASC. I FEM. –

En Alevins masculins, sobresortiren les actuacions de David Muñoz, 3.er. en llançament de Pilota amb 38,60 m., i 5.é. en la s/f. dels 600 m.ll. amb 1’53”15, assolint la classificació en ambdues proves. Eduard Vilaseca era 24.é. en Pilota, amb 22,94 m., no accedint a la final corresponent.

En Alevins femenines sobresortiren Martona Segura, 4.ª en llançam. de Pilota amb 26,53 m., Marcel.la Solé, 5.ª en 2.000 m.ll. amb 7’38”39, seguida d’Anna Torras, 11.ª amb 7’48”85, assolint les classificacions en les proves corresponents. Berta López era 6.ª en s/f. dels 600 m.ll. amb 1’56”13, classificant-se per la final, entrant 13.ª Júlia Solé amb 1’59”55, que no li donàren l’accés a la final.

– BENJAMINS MASC. i FEM. –

Pel que fa als Benjamins, diumenge al matí sobresortiren en masculins les grans actuacions d’Isaac Baltà, 1.er. classificat en Salt d’Alçada amb 1,18 m., d’Alex Riera, 7.é. en la 1.ª s/f. dels 1.000 m.ll. amb 3’35”25, i de Ton Badía, 5.é. en la 2.ª s/f. dels 1.000 m.ll. amb 3’42”77, classificant-se per les finals corresponents. LLuc Roda era 10.é. en Pilota amb 22,63 m., assolint la classificació per la final, i participava en la 3.ª s/f. dels 1.000 m.ll. entrant 2.n. amb 3’49”35, que no li donàren l’accés a la final.

Alex Riera era 1.er. de la 3.ª s/f. dels 60 m.ll. amb 10”06, mentre en la 5.ª s/f. dels 60 m.ll. Arnau Cos era 3.er. amb 10”16 i Nicolau Gassó 4.t. amb 10”46, i Arnau Cos era 24.é. en Pilota amb 18,28 m., no accedint aquests atletes a les finals corresponents.

Pel que fa a les Benjamins femenines, sobresortiren les grans actuacions de Mar Planas, 2.ª en els 1.000 m. Marxa amb 6’16”57, i de Martina Segura, 2.ª en la 2.ª s/f. dels 1.000 m.ll. amb 3’56”72, classificant-se per les finals corresponents. Nuria Moix era 9.ª exaequo en Salt d’Alçada amb 1,01 m., assolint també la classificació per la final. Salma Eddaqquaq era 13.ª en llançam. de Pilota amb 14,85 m., i Judit Navarro 23.ª amb 8,82 m., no accedint a la final.


ABDERRAZAK SAMAOUI – C.A. VILAFRANCA – i PAULA BLASCO- CAI PETROMIRALLES -GUANYADORS DE LA 19.ª MILLA URB. BARRI DEL ST.CRIST –

El passat diumenge 02 de Juny al matí, i dintre dels actes de les festes del Barri del Sant Crist, es disputava en aquest barri igualadí la 19.ª edició de la Cursa Popular en la modalitat de la Milla Urbana (1.609,32 m.) i que va comptar amb la participació d’un nombrós grup d’atletes classificats entre les 3 curses de la Milla cel.lebrades, més un nombrós grup de quitxalla en la mini-cursa no competitiva, que van correr acompanyats dels seus pares o familiars.

Els guanyadors absoluts foren l’atleta Promesa del C.A. Vilafranca Abderrazak Samaoui en masculins, amb un bon registre de 4’43”, i l’atleta Infantil del C.A. Igualada Petromiralles Paula Blasco, guanyadora de la cursa femenina amb un bon registre de 5’49”. Ambdos atletes, s’endugueren les paneres de queviures amb que premiava l’organització als participants que assolissin els millors registres masc. i fem. de la prova.

En la prova gran masculina, en la que es classificàren 35 atletes, l’atleta del C.A. Vilafranca Abderrazak Samaoui s’impossava amb 4’43” seguit del Veterà del CAI Petromiralles Francesc LLamas, 2.n. amb 4’46”, i era 3.er. José Aranda amb 4’51”, entrant 4.rt. Marc Martinez amb 4’59” i 5.é. Xavier Cerrato amb 5’04”.

En la prova de femenines de totes les categoríes, l’Infantil del C.A. Igualada Petromiralles Paula Blasco, va repetir la victòria de l’any anterior, amb un bon “crono” de 5’49”, davant de l’atleta Aleví del CAI Petromiralles Marcel.la Solé, 2.ª amb 5’59”, i era 3.ª Jana Roca – CAI Petromiralles – amb 6’01”. Entrava 4.ª M.ª Dolors Palau – amb 6’06”, i 5.ª Judit Pablos amb 6’08”. Aquesta cursa va tenir un total de 22 atletes classificades.

Pel que fa a la cursa de promoció masculina, amb un total de 26 classificats, el guanyador va esser el Cadet del C.A. Igualada Petromiralles Marcel Abad, imposant-se Suhail Clemente en categ. 3M, Abel Méndez en categ. 2M, i Pepe García en categ. 1M. El premi al 1.er. local va ser per a Martin Boixadé.

El premi al participant més Veterà va ser per a Josep Torras, i el premi al 1.er. local de les categ. superiors va ser per a Josep Pont.

L’acte de repartiment de Trofeus i guardons de les curses, va comptar amb la participació de l’Alcalde d’Igualada sr. Marc Castells, acompanyat del Tinent d’Alcalde de l’Ajuntament igualadí sr. Jordi Segura, i de la sra. Carme Martín, en representació de fruitería SA2TE d’Igualada.

Les proves eren organitzades per l’Associació de Veïns del Barri del St. Crist, amb la col.laboració de l’Ajuntament d’Igualada, i del Club Atlètic Igualada Petromiralles, amb el suport de Super Mas i Marathon Esports – Diadora.

Resultats


-ATLETISME – 25 MEDALLES PEL ATLETES DEL CAI PETROMIRALLES ALS CAMP. DE CATALUNYA JUVENIL, JUNIOR i PROMESA d’IGUALADA – – JORDI YOSHINORI MATSUOKA, MÍNIMA PEL MUNDIAL JV. EN LLARGADA-

Imatges dels pòdiums (Fotos: Èlia Pascual)

Imatges (Fotos: Francesc Lladó)

Un total de 25 medalles, amb 11 medalles d’Or, 9 d’Argent i 5 de Bronze, assoliren els atletes del C.A.Igualada Petromiralles en els Campionats de Catalunya Juvenil, Junior i Promesa, que amb una multitudinària participació i un gran ambient atlètic es disputàren els passats dissabte i diumenge a l’Estadi Atlètic Municipal d’Igualada, amb organització del C.A. Igualada i de la Federació Catalana d’Atletisme. Cal ressaltar la sensacional actuació global dels joves atletes anoiencs, assolint també diversos llocs de finalista, 1 mínima pel Mundial Juvenil, i 2 Rècords dels Campionats, en les proves corresponents.

– JORDI Y. MATSUOKA, ADRIÀ BERTRAN, EDUARD FÁBREGAS, JAN ROCA i CRISTINA FERNANDEZ, CAMPIONS CATALANS JUVENILS –

Entre la brillant actuació global dels atletes del CAI Petromiralles, sobresortiren les dels 18 atletes de categ. Juvenil, assolint un total de 15 medalles, una mínima pel Mundial Juvenil, un Rècord dels Campionats, i diversos llocs de finalista en les proves respectives. A més, el CAI Petromiralles ocupava una brillant 2.ª posició en la puntuació per Clubs d’aquest Campionat, amb 132 punts.

Jordi Yoshinori Matsuoka es proclamava brillantment Campió de Catalunya en el Salt de Llargada, amb un espectacular registre de 7,30 m., mínima pel Mundial Juvenil, nou Rècord dels Campionats i marca personal de l’anoienc, que era a més Sots-Campió -Argent – en els 110 m. tanques, amb 14”47, i 5.é. en la 2.ª s/f. dels 100 m.ll. amb 11”92, en una sensacional actuació de l’igualadí.

Francesc Adrià Betran era Campió de Catalunya en el llançament del Disc, amb 39,98 m., a mes de Sots-Campió – Argent – en llanç. de Javelina, amb 51,39 m., i 3.er. i medalla de Bronze en llançam. del Pes, amb 13,00 m., també en una excel.lent actuació de l’anoienc.

El 3.er. títol català Juvenil i la medalla d’Or corresponent era per a Jan Roca, que s’imposava en els 400 m. tanques amb marca personal de 56”03, i assolint també la 3.ª posició i el Bronze corresponent en els 110 m. tanques, amb 14”86, en una magnífica actuació.

Cristina Fernàndez era Campiona de Catalunya en el llançam. del Disc, amb 34,97 m., a més de 4.ª en Javelina amb 34,09 m., i 10.ª en Martell amb 32,64 m., també en una brillant actuació de l’igualadina.

Eduard Fàbregas era Campió de Catalunya en el Salt d’Alçada amb 1,96 m., marca personal del saltador igualadí, en una magnífica actuació.

Sobresortiren també els rellevistes de 4 x 100 m. del CAI Petromiralles, assolint una brillant 2.ª posició i la medalla d’Argent corresponent amb l’equip format per Albert Rovira – Eduard Fàbregas – Jan Roca i Jordi Yoshinori Matsuoka, amb un bon “crono” de 45”30, en una magnífica actuació dels anoiencs.

La pierenca Sheila García assolía 2 medalles d’Argent, en 100 m.llisos amb 12”54 a la final, i en el Salt de LLargada, amb 5,70 m., i era a més 3.ª i Bronze en 200 m.llisos amb 25”83, en una gran actuació.

Cal ressaltar també a Albert Rovira, 2.n. a la final dels 400 m. llisos amb 52”02, marca personal, després d’entrar 2.n. en la s/f. corresponent amb 52”60, en una gran actuació.

Roger Castells era 3.er. i Bronze en els 400 m.llisos, amb marca personal de 52”57, després de ser 4.t. de la s/f. corresponent amb 52”76, en una molt destacada actuació.

Altres destacades actuacions foren les de Fran Martínez, 4.t. en els 110 m. tanques amb 15”59, i 5.é. en la final dels 400 m. tanques, amb 58”66, de Bernat Azcona, 4.t. en els 5.000 m.ll. amb 17’36”89, i que era també 9.é. en els 2.000 m. Obstacles amb 6’52”51.

Martí Farrés era 5.é. en el Disc, amb 35,50 m., 6.é. en el llançament del Martell, amb 28,85 m., i 11.é. en Pes amb 9,29 m.. Jaume Marín era 6.é. en els 1.500 m.ll. amb 4’25”62, i Genís Comella 7.é. en els 3.000 m.ll. amb 9’36”19. Aleix Marín era 7.é. en Salt de LLargada, amb 5,98 m., a més de 8.é. en Triple Salt amb 12,52 m., marca personal, 8.é.. en Pes amb 10,53 m., i 9.é. en Javelina amb 42,70 m..

Judith Guzmán era 10.ª en llançament del Pes, amb 8,92 m., Rafael Hompanera 10.é. en els 1.500 m.ll. amb 4’31”99, i Guim Oliveras 12.é. en 3.000 m.ll. amb 10’31”00.

Jaume Marín va sofrir una lesió en el decurs de la prova de relleus Juvenil masc. de 4 x 400 m., havent-se de retirar quan anaven situats en posicions capdavanteres, amb el conjunt format per Albert Rovira – Jaume Marín – Roger Castells i Jan Roca. Adrià Foix es va retirar per lesió en la s/f. corresponent dels 200 m.llisos Jv..

– MARC SÀNCHEZ, ARIADNA RAMOS i SANTI RAMOS, CAMPIONS CATALANS JUNIOR –

Els atletes de categ. Junior del C.A.Igualada Petromiralles Marc Sànchez, Ariadna Ramos, Santi Ramos i Pau Del Pozo, tingueren també el passat cap de setmana una magnífica actuació als Campionats de Catalunya Junior d’Igualada. Els 5 atletes del CAI participants assoliren 7 medalles en total, amb 4 títols de Campions de Catalunya, 2 medalles d’Argent i 1 medalla de Bronze, en les proves respectives.

Individualment el saltador Marc Sànchez, es proclamava Campió de Catalunya, guanyant el Salt d’Alçada amb un gran registre de 2,01 m., proclamant-se a més Campió de Catalunya exaequo dels 110 m. tanques, entrant en meta amb un gran registre de 15”40 a la final, mateix registre que Santi Ramos, que
assolía també la medalla d’Or en la prova, en una sensacional actuació dels 2 anoiencs.

Santi Ramos assolía a més la medalla d’Argent en el Salt d’Alçada amb 1,89 m., i la medalla de Bronze en el Salt de LLargada amb 6,98 m., ambdues marques personals de l’igualadí.

El 3.er. títol català Junior i la medalla d’Or corresponent era per Ariada Ramos, que s’impossava en el Triple Salt, amb un millor intent de 12,86 m. (vent +3,1 m/s.), en una brillant actuació de la vilanovina.

Pau Del Pozo era 2.n. i medalla d’Argent en els 10.000 m. Marxa Junior masc., amb un bon registre de 54’21”34, en una molt destacada actuació del pierenc.

Marc Verrière era 7.é. de la 2.ª s/f. dels 100 m.ll. Junior, amb 12”46, complertant la gran actuació dels Junior del CAI a Igualada.

– ESTER MONTANER i NÍRIA PASCUAL, CAMPIONES CATALANES PROMESA –

També els atletes Promesa del CAI Petromiralles tingueren una magnífica actuació, assolint 2 medalles d’Or i 1 d’Argent, un Rècord dels Campionats, i dos llocs de finalista en les proves corresponents.

La marxadora pierenca Ester Montaner, es proclamava Campiona de Catalunya Promesa en els 10 km. Marxa, amb un gran registre de 54’53”77, assolint la medalla d’Or i un nou Rècord dels Campionats, en una brillant actuació.

En la mateixa prova, la marxadora de La Torre de Claramunt Silvia González, era 2.ª – Argent – amb 1h. 05’02”41, en una molt destacada actuació.

Níria Pascual es proclamava també Campiona de Cataluna Promesa en llançam. de Javelina, amb un millor intent de 44,92 m., en una gran actuació de l’igualadina. En la mateixa prova, va actuar fora de concurs la Sènior Èlia Pascual, amb un millor llançament de 46,58 m..

Van sobresortir també les actuacions d’Albert Hernàndez, 5.é. a la Final dels 400 m. Tanques Promesa, amb 56”09, i d’Albert Agut, 6.é. en els 1.500 m.ll. amb 4’18”89.

Eduard Viles guanyava la 2.ª s/f. dels 100 m. llisos, amb 11”16, no participant posteriorment en la final per molèsties físiques.