Triatló Infantil d’Igualada 2021

El passaat dissabte 2 d’Octubre es va cel·lebrar una nova edició de la Triatló Infantil d’Igualada. El retorn de les competicions esportives va permetre viure amb moltes ganes de la 19a edició de la prova, organitzada per la secció de Triatló del Club Atlètic Igualada.

La prova va reunir un total de 150 nens i nenes d’arreu de Catalunya, compresos entre les categories de prebenjamí (nascuts els anys 2014-2015) fins els més grans, els cadets (nascuts  els anys 2006-2007).

Un dia radiant a la ciutat igualadina, va permetre gaudir d’una jornada esportiva, la qual es va desenvolupar entre les Instal·lacions esportives del Infinit, on es va realitzar el tram de natació; el parc de Puig cornet, on es va realitzar el tram de bicicleta i; per últim, l’Estadi atlètic, on es va realitzar el tram de cursa a peu i l’arribada de la prova.

Els participants van poder participar d’un sorteig de material i al acabar van gaudir d’un avituallament amb coca i xocolata.


Participants del CAI a la Triatló d’Igualada:

En categoria Benjamí: 3a Martina Alzuria, 7a Rut Sánchez i 5é Eric Martí.

En categoria Aleví: 1r Medir Alzuria, 13é Jan Méndez, 18é Eloi Tenias, 20é Marti Castellano, 23é Isaac Hernández.

En categoria Cadet: 2n Guim Gabarró i 5é Leo Torres.

El CAI Triatló vol agrair la col·laboració i implicació de tots els membres del club i voluntaris que van ajudar a que la prova es pogués donar a terme en perfectes condicions, també agrair a les entitats i patrocinadors que van col·laborar en la prova.

GALERIA D’IMATGES:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=caitriatlo&set=a.4246178928813646
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=caitriatlo&set=a.4246172212147651

CLASSIFICACIÓ:

Club Atlètic Igualda Triatló.

NORMATIVA

La participació a aquesta prova esta oberta a atletes amb llicència federativa de Triatló, atletes de l’Escola Esportiva del Club Atlètic Igualada, i atletes NO federats en triatló (coberts mitjançant l’assegurança d’activitats esportives del Club Atlètic Igualada).

La inscripció / participació al Triatló Infantil d’Igualada es totalment gratuïta.
Prova inclosa dintre dels 70ens Jocs Escolars de l’Anoia. 

1.- La prova es celebrarà el DISSABTE 02 d’ OCTUBRE DE 2021 A LA TARDA, a la zona de l’Estadi Atlètic d’Igualada (C/ Estadi Atlètic s/n) i rodalies.

2.- INSCRIPCIONS:
Web del CLUB ATLÈTIC IGUALADA; http://www.clubatleticigualada.com/ fins a les 22 h. del DILLUNS 27 de setembre. Limitada a 70 participants de la comarca de l’Anoia i 140 de fora de la comarca de l’Anoia) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdl6CFN4vQmrBRrSumDHi71DQJOZfCs1pmbZ2wr1KlHOycRAw/viewform?usp=sf_link 

3.- HORARI: Les sortides seran independents per a cada categoria, l’horari és orientatiu degut a aquest  fet  (D’ACORD AMB ELS JUTGES DE LA FEDERACIÓ ES FARAN TOTES LES SORTIDES NECESSÀRIES PER A UN BON CONTROL DE LES DIFERENTS COMPETICIONS).
A partir de les : Lliurament de dorsals

-De 14h. a 14h. 45’ : Entrada a boxes (PREBENJAMINS, BENJAMINS i ALEVINS)


Explicació de cursa, recorregut i normativa per a PREBENJAMINS,BENJAMINS i ALEVINS.

En acabar l’explicació: Sortides per aquest ordre: PREBENJAMINS (15h. 15’),BENJAMINS (15h. 30’) i ALEVINS (16h.).


-De 16h. a 16h 30’: Entrada a boxes (INFANTILS i CADETS)


Sortides per aquest ordre: INFANTILS (16h. 45’) i CADETS (17h. 15’).
A l’acabament de les curses es farà el lliurament de trofeus als 3 primers classificats de cada categoria (femenina i masculina) i als 3 primers de cada categoria (femenina i masculina) alumnes d’Escoles i Instituts de la Comarca de l’Anoia (no premiats en la classificació absoluta de la categoria).

Un cop finalitzats els lliuraments de trofeus, sorteig d’obsequis dels nostres  col·laboradors entre tots els participants.

4.- CATEGORIES I DISTÀNCIES

Categoria per any de naixement Natació Ciclisme Cursa a peu
 PREBENJAMINS (nascuts 2014-2015)

 BENJAMINS (nascuts 2012-2013)

25 m.

25 m.

1 volta A

1 volta A

1 volta D

1 volta D

ALEVINS (nascuts 2010-2011) 50 m. 1 volta B 1 volta E
INFANTILS (nascuts 2008-2009) 100 m. 2 voltes C 1 volta F
CADETS (nascuts 2006-2007) 250 m. 3 voltes C 2 voltes F
  • Natació: es farà a la piscina del Complex Esportiu Infinit..
  • Ciclisme: en circuit tancat al trànsit, en el bosc planer del Parc Puigcornet.
  • Volta A: aproximadament 0,7 km. per volta
  • Volta B: aproximadament 1,2 km. per volta
  • Volta C: aproximadament 1,9 km. per volta
  • Cursa a peu: en circuit tancat al trànsit, per l’Estadi Atlètic i rodalies
  • Volta D: aproximadament 0,4 km. per volta
  • Volta E: aproximadament 1,0 km. per volta
  • Volta F: aproximadament 1,3 km. per volta

5.-  La cursa es desenvoluparà sense interrupcions. Quan el/la triatleta acabi el tram de natació, entrarà a boxes; situat dins de l’Estadi Atlètic d’Igualada; per canviar-se i agafar la bicicleta per fer el tram de ciclisme. Quan el/la triatleta l’acabi, entrar a boxes per deixar la bicicleta i canviar-se, per finalitzar el triatló amb la cursa a peu.

6.- La zona de boxes estarà reservada només per als triatletes i el seu material.  En les transicions entre els diferents trams de la cursa no està permès (per motius de seguretat circular sobre la bicicleta.

7.- Es farà lliurament a cada triatleta d’un dorsal i una placa per a la bicicleta amb el nº de dorsal.

8.- Material que ha de portar cada triatleta:
natació: banyador, gorra de bany, ulleres de natació i xancletes.
cursa en bicicleta: BICICLETA (sols pot ser bicicleta tipus BTT), CASC (OBLIGATORI),  samarreta per posar-hi el dorsal, o mallot amb porta-dorsals, i calçat adequat.
cursa a peu: la mateixa samarreta, o mallot i calçat adequat.

9.- El reglament que s’aplicarà, es derivat del de la Federació Catalana de Triatló.

10.- La prova estarà controlada per Jutges de la Federació Catalana de Triatló.

11.- La participació en aquesta cursa implica l’acceptació d’aquest reglament i també de tot allò no previst, que serà resolt per l’organització.

INFORMACIÓ IMPORTANT A TENIR PRESENT:

– ÉS IMPORTANT VENIR AMB TEMPS SUFICIENT PER RECOLLIR DORSALS I PODER DEIXAR TOT EL MATERIAL A BOXES CORRECTAMENT.

PER A MÉS INFORMACIÓ ENS PODEU SEGUIR A:

facebook

@caitriatlo_oficial

T’agrada el triatló?

T’agradaria formar part de la nostra escola esportiva?

Informa’t i vine a provar-la?

Tota la informació a; 669 943 796